Aliplast z Certyfikatem Cradle to Cradle

Firma Aliplast uzyskała certyfikat Cradle to Cradle.  Aluminiowe systemy okienno-drzwiowe  (Genesis 75, Star,  Econoline, SP800i+, Max Light, EFi+, Office), systemy przeciwpożarowe (FR65, FR90) i ściana osłonowa MC WALL zostały docenione srebrnym certyfikatem

Certyfikat Cradle to Cradle™ to uznana na całym świecie miara bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych rozwiązań stworzonych dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Projektanci, producenci i marki na całym świecie polegają na standardzie produktu z certyfikatem Cradle to Cradle Certified™, który stanowi przełomową ścieżkę projektowania i wytwarzania materiałów, mających pozytywny wpływ na ludzi i planetę. Cradle to Cradle Certified™ uznawany jest również za preferowany standard produktu przy podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji zakupowych.

Certyfikacja Cradle to Cradle skupia się na ekologicznych aspektach produktu i procesu jego wytwarzania. Nazwa „od kołyski do kołyski”, oznacza że najważniejszym aspektem jest możliwość poddania produktu recyklingowi – jest to promocja gospodarki obiegu zamkniętego. W oparciu o tę koncepcję wybierane są produkty, które wykonane są z materiałów umożliwiających pełny recykling. Co z kolei przekłada się na optymalizację wydajności i dbałość o jakość życia i środowisko naturalne w ramach zrównoważonego rozwoju.

Certyfikat może być przyznany na pięciu poziomach: Basic, Bronze, Silver, Gold, Platinum, a pod uwagę branych jest aż pięć kategorii jakościowych:

  • zdrowy materiał: produkty są wykonane z materiałów, które są bezpieczne i zdrowe dla ludzi i środowiska
  • ponowne wykorzystanie materiałów: produkty są tak zaprojektowane, żeby wszystkie komponenty można było bezpiecznie użyć ponownie
  • odnawialne źródła energii i emisja dwutlenku węgla: produkty są wytwarzane z użyciem odnawialnej, niepowodującej zanieczyszczeń energii
  • zarządzanie gospodarką wodną: produkty są produkowane tak, by chronić i wzbogacać zasoby wodne
  • odpowiedzialność społeczna: produkty powstają z zachowaniem społecznej i środowiskowej sprawiedliwości

Sprawia to, że uzyskanie certyfikatu jest niezwykle trudne i świadczy o tym, że certyfikat C2C jest prestiżowym wyróżnieniem, wskazującym, że producent wykonuje rzeczywiste, konkretne działania, mające na celu dbałość o środowisko. Producenci, którzy otrzymali certyfikat zobowiązują się do pracy nad stałym ulepszaniem produktu w każdym z ocenianych aspektów.

Wszystkie rozwiązania marki Aliplast z certyfikatem C2C są dostępne w standardzie bez dodatkowych opłat, i można śmiało powiedzieć, że spełniają standardy przyszłości.

Produkty Aliplast z certyfikatem Cradle to Cradle Silver:

  • Systemy przeciwpożarowe: FR65, FR90
  • Systemy okienne i drzwiowe: Genesis 75, Star,  Econoline, SP800i+, Max Light, EFi+, Office
  • Systemy fasadowe: MC WALL

Aliplast
press box