Jak zbudowana jest dobra dachówka ceramiczna?

Solidny dach nad głową to bezpieczeństwo, skuteczna ochrona i element wpływający na wygląd całego budynku. Tylko produkt o wyróżniającej estetyce i przemyślanej budowie może cechować się świetnymi parametrami użytkowymi. Poszczególne detale konstrukcyjne, to m.in. gwarancja szczelności, precyzyjnego montażu i trwałości przez długie lata.

Oto, na co warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy dobrą dachówkę:

1. Perfekcyjna konstrukcja zamków z zaawansowanym system odprowadzenia wody na powierzchnię dachówki to bariera nie do pokonania dla deszczu i śniegu. Im bardziej są one rozbudowane, tym lepiej dachówka będzie chronić przed wnikaniem pod dach wody opadowej. Dzięki podwyższonym mostkom zamka bocznego i górnego oraz odpowiedniej konstrukcji odprowadzającej wodę na powierzchnię lica dachówki możemy mieć pewność, że żadna kropla nie wpłynie pod nasz dach nawet przy silnym wietrze.

2. Zakrycie górnych zamków nawet przy maksymalnym rozsunięciu dachówek gwarantuje perfekcyjną szczelność oraz ułatwia dekarzowi montaż na połaci. Eksperci podkreślają, że niezależnie od stopnia rozsunięcia dachówek na połaci (w ramach określonej tolerancji) powinna zostać zapewniona maksymalna szczelność. Za to odpowiada tolerancja przesuwu na zamkach górnych. Każdy z modeli na rynku cechuje się inną wartością w tym zakresie. W przypadku niektórych dachówek może ona wynosić ponad 40 mm.
 
3. Dwa mostki na spodzie dachówki uszczelniają zamek na całej szerokości. Sprawiają, że ułożona na połaci dachówka jest bardziej stabilna. Zapobiegają również wnikaniu wody opadowej. Dodatkowo, są to tylko dwa punkty styku z łatą, dzięki czemu zapewniają spodnią wentylację połaci. To wydłuża żywotność całej konstrukcji dachowej.

4. Fabryczny otwór montażowy oraz regulacja w miejscu mocowania klamry zwiększa precyzję i szybkość montażu. W efekcie koszty wykonania całego dachu są mniejsze. Ważne, aby w ofercie producenta znalazły się oryginalne, dedykowane klamry. To da nam pewność, że nasza dachówka zostanie zamocowana na połaci równo i precyzyjnie, bez efektu odstawania.

5. Doskonałe współdziałanie ze sobą zamków i zakładek dachówki zabezpiecza połać przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Zamknięta zakładka i brak fug przeciwdziałają zjawisku osadzania się zanieczyszczeń i mchu.

6. Możliwość instalacji dachówki na połaci o niewielkim kącie nachylenia sprawia, że możemy ją zastosować w realizacji nowoczesnych projektów architektonicznych o niskich dachach. W przypadku dachówki ceramicznej TITANIA marki CREATON, zastosowanie odpowiedniej membrany daje możliwość montażu produktu na dachu o kącie nachylenia połaci już od 10°. W związku z tym warto zapytać sprzedawcę o minimalny kąt nachylenia dachu, na którym można położyć interesującą nas dachówkę.

Wybór odpowiedniego pokrycia to inwestycja na lata. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się nad wszystkimi zaletami, które oferują czołowe modele na rynku. Potwierdzeniem jakości powinna być wieloletnia ochrona gwarancyjna. W przypadku marki CREATON jest ona najdłuższa na rynku, bo wynosząca aż do 50 lat.

Więcej o tym, na co warto zwrócić uwagę wybierając dachówkę na swój dach można znaleźć w filmie „Jak wybrać idealną dachówkę do swojego domu?” na https://www.youtube.com/watch?v=QeLDuVd4_Ak . W materiale eksperci Akademii CREATON sugerują na co należy zwrócić uwagę, aby dachówka była jak najlepiej dopasowana do naszego wymarzonego domu.

CREATON Polska (creaton.pl )
press box