Baterie wannowe w modnych aranżacjach

Gdy decydujemy się na wannę w salonie kąpielowym, powinien to być model wolnostojący, z wysokiej jakości baterią – wolnostojącą, wielootworową albo podtynkową, o niebanalnym designie. W nowocześnie urządzonej łazience nie ma miejsca na nudną armaturę!

W przykładowej aranżacji dużą wannę o geometrycznej formie ustawiono przy ścianie, w pobliżu wielkiego okna, dzięki któremu w dzień wnętrze napełnia się naturalnym światłem. Podczas kąpieli można cieszyć się widokiem ogrodu. Interesująco prezentuje się dekoracyjny pas płytek z efektem 3D. Podłużny, podświetlony „relief” z liśćmi stanowi świetne tło dla nietuzinkowej armatury.

Nowoczesna, czterootworowa bateria Adore marki Ferro została zamocowana na specjalnej półce bezpośrednio przy wannie. To doskonały sposób na montaż baterii wielootworowych, gdy nie da się ich ulokować na wąskim rancie wanny. Do aranżacji wybrano model pełen subtelnej elegancji, oszczędny w formie, o powłoce będącej połączeniem bieli i połyskującego chromu. Cały mechanizm został ukryty, na zewnątrz widoczne są tylko wyciągana rączka natrysku, zgrabny uchwyt, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk i wylewka. Ta ostatnia posiada perlator, który napowietrza strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej. Bateria przystosowana jest do montażu stojącego. W  komplecie są wężyki podłączeniowe.

W pobliżu strefy wanny usytuowano wygodną kanapę lub szezlong. Przyda się też niewielki stolik na świece, czasopisma, może kieliszek wina. Dominuje biel i szarość wielkoformatowych płytek o fakturze kamienia. Ocieplający wizualnie efekt dają drewniane powierzchnie.

Do wolnostojącej wanny, umieszczonej w centralnym punkcie kolejnej kompozycji, idealnie pasuje wysoka bateria, „wyrastająca” z podłogi. Nie jest to standardowe rozwiązanie, dlatego pamiętajmy, by je zaplanować dużo wcześniej – chodzi gównie o poprowadzenie instalacji wodnej w podłodze. Wolnostojącą baterię wannową Fiesta wyposażono w regulator strumienia, regulator ceramiczny, automatyczny przełącznik wanna/natrysk, metalową rączkę natrysku ze 150-centymetowym wężem w oplocie metalowym. W zestawie jest podpodłogowy komplet przyłączeniowy. Bateria ma połyskującą, chromowaną  powłokę, która koresponduje z wielkimi taflami luster, a przede wszystkim z eleganckimi stojącymi bateriami umywalkowymi Fiesta. To chromowane modele nablatowe z obrotowymi wylewkami. Dobrano do nich akcesoria łazienkowe Grace – dozowniki na mydło, szklanki na szczoteczki i wieszaki na ręczniki. Całości dopełniają elementy glamour: sztukaterie sufitowe, stylizowany na antyk tapicerowany taboret na kabriolowych nóżkach, płytki podłogowe retro. Ekskluzywnie i ze smakiem.

Designerska wanna z ozdobnymi nóżkami o wyrazistym, pomarańczowym kolorze stała się niekwestionowaną gwiazdą salonu kąpielowego urządzonego w klimacie loftowym. Industrial lubi sprzeczne zestawienia. Tło tworzą biała cegiełka na ścianach i betonowa podłoga. Przemysłowy nastrój wnoszą charakterystyczne żarówki  w drucianych oprawach uformowanych w proste figury geometryczne. Do wanny dobrano dyskretną podtynkową  baterię Algeo. Jej mechanizm został ukryty we wnęce ściennej, na zewnątrz widać tylko prostokątną, chromowaną płytkę z rączką natrysku punktowego, ceramicznym przełącznikiem wanna/natrysk i wylewką 190 mm zwieńczoną perlatorem. Z baterią wannową zgrany duet tworzy bateria umywalkowa z tej samej serii – także podtynkowa, chromowana, z wylewką 180 mm wyposażoną w perlator.

FERRO  www.ferro.pl
press box