Media Expert partnerem Ekstraklasa Games

Sieć Media Expert dołączyła do grona partnerów Ekstraklasa Games, największego w historii turnieju gry FIFA w Polsce. To świetna wiadomość dla wszystkich entuzjastów wirtualnej rozrywki i kibiców piłkarskich w naszym kraju. Kwalifikacje rozpoczynają się już 5 marca, finał zaś zaplanowano na 26 maja 2019 r. Turniej od fazy ligowej transmitowany będzie przez Polsat Games.

„Udział sieci Media Expert w tym projekcie jest naturalną konsekwencją naszego dotychczasowego, wieloletniego wspierania fanów najpopularniejszej serii EA SPORTS. Przypomnę, że w turniejach FIFA organizowanych przez Media Expert, tylko w ostatnich 6 latach wzięło udział prawie 5 tys. uczestników. W tym roku wchodzimy na wyższy szczebel – Ekstraklasa dołączyła do ekskluzywnego grona lig, które uruchomiły swoje rozgrywki esportowe – m.in. Premier League czy Bundesligi. Cieszymy się bardzo, że jesteśmy częścią tego przedsięwzięcia i wierzę, że wspólnie z organizatorami Ekstraklasa Games uwolnimy pełny potencjał umiejętności polskich graczy.” – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Do promocji wydarzenia sieć Media Expert zaprosiła Dariusza Szpakowskiego i Tomasza Laskowskiego. Fani serii gier FIFA znają ich głosy doskonale. Od kilku lat profesjonalnie, ale i z humorem komentują mecze rozgrywane przez wirtualnych graczy na swoich konsolach i komputerach. Spoty radiowe z udziałem popularnych komentatorów usłyszymy w rozgłośniach radiowych do 5 marca, kiedy to zostaną zamknięte zapisy do kwalifikacji Ekstraklasa Games.

Legia, Lech, a może Wisła? Gracze decydują, który klub będą reprezentować!
W rozgrywkach Ekstraklasa Games może wziąć udział każdy gracz, który ukończył 16 lat. W ramach poszczególnych etapów turnieju, uczestnicy będą mogli reprezentować swój ulubiony klub występujący w polskiej ekstraklasie. Na najlepszych czekać będzie nie tylko splendor i nagrody, ale i możliwość postawienia pierwszych kroków na drodze do międzynarodowej kariery profesjonalnego gracza. Ekstraklasa Games otrzymała bowiem status ligi partnerskiej EA SPORTS – Official League Qualifier –  jest to zatem jedyny polski turniej umożliwiający kompletowanie punktów w rankingu FIFA 19 Global Series. Brzmi skomplikowanie, ale to właśnie one zapewniają graczom udział w FIFA eWorld Cup 2019, wirtualnej wersji piłkarskich mistrzostw świata.

Kwalifikacje odbędą się w dniach 5-21 marca i obejmą łącznie 32 turnieje online w systemie play-off. Rywalizacja między uczestnikami toczyć się będzie na dwóch konsolach: PlayStation 4 i Xbox One. Wszyscy zwycięzcy kwalifikacji oprócz prawa gry w fazie ligowej, otrzymają od Media Expert fotele gamingowe Diablo X-One Horn.

„To jeden z hitów sprzedaży wśród produktów przeznaczonych dla graczy i obiekt pożądania tych, którzy chcą osiągać najlepsze wyniki. Dostrzegamy potrzeby tej społeczności i stale rozwijamy współpracę z czołowymi producentami sprzętu gamingowego, zapewniając dziś kompleksową ofertę w tym segmencie – zarówno jeśli chodzi o sprzęt, jak i peryferie oraz najnowsze gry na dowolne konsole i komputery osobiste.” – dodaje Mystkowski.

Kluby rozegrają w sumie 30 meczów – 8 najlepszych teamów weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 26 maja. Zwycięski klub zostanie mistrzem Ekstraklasa Games. Transmisje z fazy ligowej i wielkiego finału zostaną zrealizowane w studiu Polsat Games.

Do udziału w turnieju można zarejestrować się poprzez oficjalną stronę turnieju: EkstraklasaGames.org .   

Media Expert
press box