FIFA21 już w sprzedaży

Październik to wyjątkowy miesiąc w kalendarzu graczy. Dziś ma miejsce światowa premiera edycji mistrzowskiej FIFA21, wydawanej przez EA. Z kolei za 3 dni miłośnicy serii będą mogli nabyć wersję standardową gry. Obie wersje można oczywiście kupić w MediaMarkt.

Branża gamingowa to jeden z najbardziej dynamicznych sektorów przemysłu. Sama sprzedaż gier wideo przynosi prawie trzy razy więcej przychodów niż globalny przemysł filmowy. W Polsce gra już ponad 16 milionów użytkowników, a wartość globalnego rynku gier w 2019 roku osiągnęła 149 mld USD. To jednak nie koniec spektakularnych liczb. Według Newzoo, firmy analizującej rynek gier, w 2023 r. będzie to branża warta 200 mld USD.

Seria gier FIFA od lat zajmuje czołowe miejsce w rankingach najpopularniejszych gier w Polsce, co potwierdzają raporty Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego1. Na sukces pozycji rok do roku przekładają się m.in. jej stałe udoskonalenia. FIFA21 to nowy system dryblingu, ulepszony system kolizji nadający grze więcej realizmu czy całkowicie przebudowany system symulacji meczów i treningów w trybie kariery. Będzie to także edycja gry pozwalająca na największe w historii możliwości modyfikacji i dostosowania klubu pod swoje preferencje. Poza nowymi funkcjami, każda odsłona FIFA ma swojego głównego bohatera ze świata piłki nożnej. W tegorocznej edycji pierwszoplanową rolę odgrywa Kylian Mbappé – napastnik Paris Saint-Germain oraz reprezentant Francji. To jeden z ambasadorów FIFA21, a także gwiazda okładki.

Każda premiera gier z serii FIFA budzi ogromne emocje. Na kolejne części wyczekują miliony fanów na całym świecie. Również w Polsce, gdzie piłka nożna to sport narodowy, pierwsze miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się gier kolejnej odsłony FIFA już nikogo nie dziwi. Wiele wskazuje na to, że i w tym roku będzie to jeden z najlepiej sprzedających się tytułów. Już przedsprzedaż cieszyła się w naszych sklepach ogromną popularnością – mówi Mariusz Bocian z Działu Zakupu MediaMarktSaturn Polska.

Edycja mistrzowska FIFA21 jest dostępna w sprzedaży w sklepach sieci MediaMarkt już od 6 października. Trzy dni później, 9 października, będzie można kupić również wersję standardową gry.

Więcej informacji znajduje się na stronie: mediamarkt.pl

MediaMarktSaturn Polska
press box