CANTUS i OPTIMA – eleganckie dachówki ceramiczne zakładkowe z muldą

CANTUS i OPTIMA to jedne z najpopularniejszych modeli zakładkowych w najbogatszej na rynku gamie dachówek ceramicznych marki CREATON. Z uwagi na swoją szczególną budowę wyróżniają się na tle innych produktów wyjątkowymi walorami wizualnymi, a także znakomitą funkcjonalnością. Są rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się na dachach nowoczesnych domów jednorodzinnych, jak i zabytkowych budowli.

Dachówka zakładkowa to wyróżniający się specjalnym kształtem rodzaj dachówki ceramicznej. Przy jednej krawędzi posiada specjalne wyżłobienia, a przy drugiej odpowiednio dopasowane do nich występy. Dachówki zakładkowe montuje się na tak zwany „zakład”. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dopasowanie ich podczas układania. W efekcie nałożenia jednego końca dachówki na drugi powstaje tak zwany zamek. Rozwiązanie to zapewnia bardzo dużą szczelność w miejscach połączeń.

Pierwsza dachówka zakładkowa pojawiła się w XIX wieku – była to popularna do dziś marsylka. Przykładem takiej dachówki jest RATIO lub RAPIDO marki CREATON. Model ten cechowało jednak nie tylko zastosowanie specjalnego profilowania krawędzi, ale także umieszczenie na powierzchni tak zwanej „muldy”, w formie podwójnego wgłębienia odprowadzającego wodę.

Podobne rozwiązanie wykorzystano na powierzchni dachówek marki CREATON – CANTUS i OPTIMA . Takie wgłębienie w dachówce umożliwia zbieranie i usuwanie wody z powierzchni dachu podczas ulewnego deszczu. Mulda pełni także funkcję dekoracyjną. Nadaje całej połaci dachu efektowny wygląd. Dachówki ceramiczne CANTUS i OPTIMA po ułożeniu prezentują się niezwykle elegancko, tworząc wyrazisty wzór. W pogodny dzień za sprawą żłobień powstaje na dachu wspaniały efekt gry światła i cienia.

Zarówno dachówka CANTUS, jak i OPTIMA są znakomitym wyborem dla inwestorów, którzy cenią piękną formę i wysoką funkcjonalność. Oba produkty są do siebie zbliżone pod względem wymiarów oraz kształtu. W efekcie posiadają bardzo podobne zużycie, wynoszące niecałe 12 sztuk na metr kwadratowy. OPTIMA marki CREATON to model, którego niewątpliwą zaletą jest atrakcyjna cena oraz bogata gama dostępnych kolorów z powierzchnią angobowaną.

Z kolei CANTUS to model produkowany w oryginalnej technologii KERALIS, która jest stosowana przez CREATON dla wybranych dachówek. Dzięki temu procesowi powstają modele ceramiczne barwione w masie w jakości premium. To wpływa na wyższą cenę dachówki, ale również gwarantuje jej funkcjonalność i estetyczny wygląd.

Dachówka wytwarzana w tej technologii jest niezwykle odporna na działanie warunków pogodowych i środowiska. Wysoka gęstość gliny sprawia, iż wyróżnia się ona bardzo niewielką absorpcją wody. Jest to skutecznym zabezpieczeniem przed niekorzystnym działaniem mrozu. Barwienie w masie sprawia, że nie ma potrzeby malowania ciętych krawędzi dachówki na połaci dachu. Podobnie, w przypadku pojawienia się drobnych uszkodzeń nie będzie konieczne jej malowanie.

Dachówki ceramiczne OPTIMA i CANTUS są produktami, które nawiązując do historycznego wyglądu dachówek z muldą, oferują współczesnym inwestorom doskonałe parametry eksploatacyjne. Jakość produktów ceramicznych potwierdza udzielana przez producenta na określonych warunkach gwarancja aż do 50 lat, która jest jedną z najdłuższych na rynku.

Więcej informacji o dachówkach OPTIMA i CANTUS marki CREATON jest dostępnych na stronie www.creaton.pl .

CREATON Polska
press box