Biały czy czarny? Jaki wybrać kolor baterii łazienkowej?

Wydawać by się mogło, że nad wyborem baterii umywalkowej, wannowej, natryskowej nie trzeba się za bardzo zastanawiać: kupujemy i sprawa załatwiona. Nic bardziej mylnego. Dopiero odpowiednie dopasowanie armatury do ceramiki łazienkowej i wystroju całego wnętrza sprawi, że aranżacja będzie ciekawa, spójna i komfortowa.

Wybierając baterie łazienkowe, powinno się wziąć pod uwagę różne elementy. Te najważniejsze to wysoka jakość, trwałość i solidność produktu, co zapewni nam długie i bezawaryjne użytkowanie. Należy pamiętać o proporcjach – nie sprawdzi się zbyt duży kran w zestawieniu z małą misą umywalkową i odwrotnie: mała wylewka z bardzo dużą umywalką. To podstawy.

Istotny jest też jednak wygląd armatury, który powinien harmonizować z całą aranżacją. Producenci oferują wiele interesujących – także kolorystycznie – propozycji baterii łazienkowych, które mogą okazać się świetnym dopełnieniem albo wyróżnikiem oryginalnych kompozycji. Przykładem biała i czarna armatura.

Do stylizacji w gołębich szarościach, z efektownymi pasami z płytek o efekcie 3D w strefie wanny i umywalki, dobrano baterie z serii Adore White/Chrome. To kolekcja, w której ciekawie zestawiono kolory, łącząc stylową, chłodną biel z połyskującą chromowaną powłoką. Jasna barwa armatury dobrze współgra z tłem o trójwymiarowej fakturze, a stonowany design nie przysłania tej bardzo oryginalnej dekoracji ściennej.

W strefie wanny projektant umieścił nowoczesną baterię. Jest to model czterootworowy: z wyciąganą rączką natrysku o cylindrycznej formie, płaskim uchwytem, ceramicznym przełącznikiem wanna/natrysk i wylewką zakończoną perlatorem, który napowietrza strumień, sprawiając, że zużywamy wody mniej. Bateria wyposażona jest w głowicę ceramiczną, co gwarantuje jej trwałość. Jednouchwytowy ścienny model umywalkowy z tej samej serii również posiada regulator ceramiczny oraz wylewkę z peralatorem.

Do  łazienki w tonacji black użyto armatury w takim właśnie odcieniu. Jest to niesztampowa propozycja dla koneserów, którzy nie boją się ciemnych kolorów. Aranżacja nie przytłacza, ponieważ po mistrzowsku zagrano w niej światłem, połyskiem gładkich kafli, bielą wybranych elementów wyposażenia i dekoracji. W całość doskonale wpisują się baterie Adore Black/Chrome, łączące czerń z chromem – wielootworowy model wannowy i ścienna bateria umywalkowa.

Komu podoba się ciemna armatura, ale obawia się dominacji czerni we wnętrzu – co jest szczególnie uzasadnione, gdy łazienka nie ma zbyt dużego metrażu – powinien poszukać czegoś pośrodku. Dla takich właśnie osób projektant wykreował stylizację black&white. Białe kafelki, białe ściany, biała ceramika, ale grafitowa szafka umywalkowa, ciemna podłoga, czarne uchwyty i inne elementy wykończenia, biało-czarna drobna mozaika we wnękach w strefie prysznica. A w roli głównej baterie z serii Algeo Black – ścienny model natryskowy i stojąca bateria umywalkowa. Wyróżnia je charakterystyczna, miękka, cylindryczna forma  i przede wszystkim matowa czerń. Obie baterie wyposażone są w regulator ceramiczny i mają 5 lat gwarancji. Oryginalny design, nowoczesność i trwałość  w jednym.
W artykule wykorzystano aranżacje i produkty Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box