ALGEO I ALGEO SQUARE – z myślą o salonach kąpielowych

Większość z nas zapewne marzy o korzystaniu z łazienki, która wielkością i stylem wyposażenia przypomina salon kąpielowy. Chcielibyśmy dotknąć klimatu luksusu, który skłania do wyjątkowej celebracji kąpieli. Niezależnie jednak od tego, czy rzeczywiście możemy pozwolić sobie na stworzenie w swoim domu takiej przestrzeni, czy też musimy zadowolić się bardziej standardowym rozmiarem łazienki, warto przyjrzeć się ostatnim nowościom Ferro.

W ofercie marki właśnie zadebiutowały nowe modele uzupełniające znane i cenione kolekcje Algeo i Algeo Square. Są to czterootworowa bateria wannowa stojąca, bateria podtynkowa wannowa ścienna, umywalkowa podtynkowa z wylewką długości 18 cm oraz umywalkowa podtynkowa z wylewką długości 22 cm. Rozwiązania te – skądinąd nieczęsto spotykane wśród propozycji producentów armatury łazienkowej – pozwolą na stworzenie łazienki, której wyznacznikami będą nie tylko najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz kąpielowych, ale także elegancja i luksus.

W zestawieniu nowości szczególnie warto zwrócić uwagę na te dedykowane wannie. Czterootworowa bateria stojąca to świetna propozycja do modeli z szerszym rantem, na którym można posadowić elementy zestawu. Ukryty w obudowie wąż prysznicowy nie dość, że nie będzie się skręcał, to dodatkowo nie zajmie cennego miejsca. To charakterystyczne „połączenie” bryły wanny i baterii jest gwarancją ich wyjątkowej spójności estetycznej. Natomiast proponowana bateria podtynkowa to rozwiązanie na miarę najnowszych trendów w wyposażaniu wnętrz łazienkowych. Minimalistyczny design obu serii – Algeo i Algeo Square – to kwintesencja dobrego smaku, którego nie może zabraknąć w łazienkach o cechach salonu kąpielowego.

W przypadku nowych modeli w liniach Algeo i Algeo Square szczególnie warto zwrócić uwagę na podkreślany już wcześniej walor estetyczny. Ukrywają one – czy to pod ścianą, czy to pod obudową wanny – serce armatury, czyli korpus zawierający m.in. mieszacz. Widzimy jedynie niezbędne w codziennym użytkowaniu elementy funkcjonalne baterii, takie jak wylewka, uchwyt sterujący wodą, rączka prysznicowa oraz ozdobna rozeta. Rozwiązania te ułatwiają także utrzymanie baterii w czystości ze względu na ograniczoną na zewnątrz liczbę elementów.

Baterie podtynkowe z linii Algeo i Algeo Square są kompletne, co oznacza, że w zestawie znajdziemy zarówno jej część natynkową, jak i podtynkową. Daje to pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować, a montaż całego zestawu będzie znacznie ułatwiony. Dostęp do elementów montowanych w ścianie możliwy jest po zdjęciu rozety.

W przypadku rozwiązań podtynkowych należy także pamiętać o przygotowaniu się do odpowiedniego montażu takiej baterii. Konieczne będzie wykucie w ścianie otworu, w którym schowane zostaną elementy podtynkowe. Niezbędne okaże się  również przygotowanie kanałów, którymi poprowadzone zostaną rury rozprowadzające wodę. Wysiłek ten z pewnością się jednak opłaci. Efektem będzie nowoczesna i elegancka strefa umywalki czy wanny na miarę prawdziwego salonu kąpielowego.

ROTONDO – w starym stylu

Chociaż dziś w łazience króluje styl nowoczesny, często wciąż minimalistyczny, na rynku nie brakuje  zwolenników klasycznego designu. Właśnie z myślą o nich w ofercie marki Ferro pojawił się nowy zawór spustowy (popularny klik-klak) Rotondo.

Rotondo przeznaczony jest do umywalek bez przelewu. Jego montaż jest wyjątkowo prosty, a konstrukcja gwarantuje całkowitą wodoszczelność. Wystarczy jeden ruch dłoni, by zamknąć lub otworzyć odpływ wody. Zawór został wykonany z mosiądzu. Dostępny jest w kolorze starego brązu, który doskonale komponuje się z armaturą w tym samym kolorze.

FERRO  www.ferro.pl
press box