Przewaga 3-szybowych okien pasywnych nad zwykłymi

Słyszymy „okna pasywne” – myślimy „ciepło i ekologia”. To najczęstsze skojarzenia na temat trzyszybowych okien pasywnych, jakie przychodzą nam na myśl. Okazuje się, że to nie tylko stereotypy. Okna pasywne cechują się bezkompromisowymi parametrami, takimi jak niski współczynnik przenikalności cieplnej Uw czy wysoka jakość materiałów. Przyjrzyjmy się najważniejszym powodom, dla których warto zainwestować w okna trzyszybowe pasywne Internorm .

Na chłodniejsze dni

W lutym, kiedy różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz mieszkania sięga nawet 40 stopni, trzyszybowe okna pasywne są nam najbardziej potrzebne. Dzięki potrójnemu oszkleniu zachowują swoje właściwości izolacyjne nawet w tak wymagających warunkach. W komorach międzyszybowych znajduje się argon, który w znacznym stopniu niweluje przekazywanie temperatury między taflami szkła. Ważną rolę pełni odpowiedni profil okienny. Najlepiej sprawdzają się okna drewniano-aluminiowe lub PCV-aluminiowe . Komory profili z PCV izoluje się pianką poliuretanową lub przy pomocy technologii I-tec Insulation . Na pasywność okien wpływa także liczba i jakość uszczelek przylgowych. Obecnie unika się montowania okien z dwoma uszczelkami – najlepsi producenci oferują wyłącznie modele z potrójnym uszczelnieniem.

O tym, jak dobrze okno radzi sobie z zatrzymywaniem ciepła w domu, świadczy niski współczynnik przenikalności cieplnej okna Uw, który w przypadku okien pasywnych nie może przekraczać 0,8 W/m2K.

Koszty, które same się zwracają

Okazuje się, że mimo wyższej ceny okna pasywne są znacznie bardziej ekonomiczne od standardowych. Jak to możliwe? Jak już wspomnieliśmy, głównym wyznacznikiem pasywności okien jest ich bardzo niskie Uw. Trzyszybowe okna pasywne Internorm osiągają przenikalność cieplną na poziomie średnio 0,6 W/m2K. Dla porównania, okna montowane jeszcze pod koniec XX wieku osiągały wartości tego współczynnika nawet na poziomie 2,8 W/m2K. Prawie 5 razy niższa przenikalność cieplna przekłada się na znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania. W praktyce po kilkunastu sezonach koszt okien pasywnych zwraca się i zaczynamy zarabiać, a dobrze wykonane okna wystarczają na kilkadziesiąt lat. Dlatego Internorm oferuje 10-letnią gwarancję i 30-letnią obsługę serwisową na wszystkie swoje okna pasywne.

Przyjazne dla środowiska

Coraz większe znaczenie ma ekologiczny aspekt trzyszybowych okien pasywnych. Są one jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska niż  tradycyjne okna i pozwalają w znacznym stopniu obniżyć emisję dwutlenku węgla, który uwalniany jest przy ogrzewaniu domu. Im więcej osób zdecyduje się na takie okna, tym czystsze będzie nasze powietrze!

Trzyszybowe okna pasywne Internorm izolowane są pianką poliuretanową wolną od freonów. W ich procesie produkcyjnym nie wykorzystuje się związków fluoru i chloru ani węglowodorów, które powodują tworzenie się dziury ozonowej. Ta kwestia jest szczególnie istotna w przypadku europejskiego lidera branży, który wyprodukował już łącznie ponad 25 mln jednostek okiennych w ciągu swojej 85-letniej historii. Ponadto okna drewniano-aluminiowe Internorm posiadają certyfikat PEFC , który gwarantuje, że surowiec jest pozyskiwany z lasów o zrównoważonej gospodarce przy poszanowaniu ludności rdzennej.


INTERNORM
press box