VALVEX w plebiscycie Polecane Przez Polskich Instalatorów w kategorii Debiut Roku

Oferta zestawów mieszających z zaworem trzydrogowym CONTROLMIX (dymensje od DN20 do DN50) i siłownikiem V-MIX ST 10/230 od VALVEX uczestniczy w plebiscycie Polecane Przez Polskich Instalatorów w kategorii Debiut Roku! Plebiscyt organizowany jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i ma na celu wyłonić produkty, które są wzorem solidności, jakości i innowacyjności.

Zestawy mieszające od VALVEX są odpowiedzią na oczekiwania klientów. W ich skład wchodzą zawór mieszający trzydrogowy CONTROLMIX, wykonany z wysokiej jakości mosiądzu CW617N, oraz siłownik V-MIX ST10/230. Zestawy doskonale nadają się do zastosowania w instalacjach grzewczych ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania oraz ogrzewania podłogowego.

W zaworze trzydrogowym CONTROLMIX zastosowano wkładki poślizgowe PTFE. Rozwiązanie to jest unikalnym pomysłem marki VALVEX! Niewątpliwą zaletą jest bardzo niski moment obrotowy otwarcia zaworu (poniżej 1 Nm) oraz zabezpieczenie przed zakamienieniem. Podkładki umieszczone są między trzpieniem a korpusem, gdzie naniesiony został również smar. Po pewnym czasie pracy zaworu smar zostanie jednak z tych miejsc wypłukany, lecz na swoim miejscu zawsze pozostaną podkładki, w dalszym ciągu pełniąc funkcję ochronną.

Sterowanie zestawem mieszającym może odbywać się na dwa sposoby – manualnie oraz automatycznie. W przypadku ręcznego sterowania, wystarczy ustawić stopień otwarcia zaworu przy pomocy żebrowanego, antypoślizgowego pokrętła, a dwustronna skala precyzyjnie określi nastawę. Dzięki temu czynnik grzewczy ma stałe podmieszanie. Sterowanie automatyczne odbywa się natomiast za pomocą siłownika ST 10/230 – sterowanego 3-punktowo. Siłownik V-MIX ST 10/230 posiada pokrętło, skalę do wizualizacji stopnia otwarcia lub zamknięcia zaworu oraz przełącznik, umożliwiający ręczną zmianę położenia wrzeciona zaworu. Siłownik posiada wysoki moment obrotowy – 10 Nm. Zapewnia to gwarancję płynnego otwarcia i zamknięcia zaworu, nawet po dłuższym okresie nieużytkowania instalacji lub w przypadku dostania się zanieczyszczeń pod „serce” zaworu.

Dzięki zestawom mieszającym w łatwy sposób można zautomatyzować pracę instalacji, tym samym zyskując gwarancję wysokiej jakości oraz poprawności działania systemu przez długi czas. Na rynku dostępna jest kompletna oferta z zaworami CONTROLMIX o dymensjach od DN20 do DN50. VALVEX udziela 25-letniej gwarancji na zawory trzydrogowe CONTROLMIX oraz 2-letniej na siłowniki V-MIX ST 10/230, i zapewnia profesjonalny serwis 48H.

Głosowanie tuż, tuż!

Więcej informacji o produktach na stronie: www.valvex.com

VALVEX

press box