GATTA INTYMNIE podczas ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

Podczas 11. edycji Łódź Design Festival, Gatta zabierze gości w wyjątkową podróż po świecie, w którym budzą się pragnienia i powstaje zmysłowa, damska bielizna. Niezwykła przestrzeń to sensoryczny ogród, będący odzwierciedleniem kobiecego świata.

Udział w Łódź Design Festival to dowód na to, że Gatta myśli o swoich projektach ponadczasowo. Podczas wydarzenia marka przeniesie widzów w intymny, kobiecy świat, gdzie lepiej czuć zapach, każdy dźwięk jest intensywniejszy, a dotyk kreuje obrazy i pobudza zmysły. W wyjątkowej instalacji, której kuratorem jest Jadwiga Husarska-Sobina, stworzono 5 odmiennych przestrzeni. Kraina miękkiego aksamitu, otulającego jedwabiu, elastycznej jak kobiece ciało lycry (partnerem tej strefy jest marka Lycra®) oraz zmysłowej koronki to tylko namiastka projektu, którego nie można zobaczyć, trzeba go… poczuć.
Wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe aktywności. Już 6 października (godz. 13:00) będzie miał miejsce inspirujący panel dyskusyjny „O kobietach, psychologii i designie”. Psycholog, Dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego prof. Dominika Maison, projektantka Jadwiga Husarska-Sobina i strateg komunikacji Anna Gołębicka porozmawiają o tym, jak myślą i podejmują decyzje kobiety, jak kobietę postrzega współczesny design i czy czeka nas rewolucja na rynku produktów i narracji skierowanych do kobiet.
Tego samego dnia o godz. 17:30, Gatta zaprosi na wykład „5 razy kobieta”, podczas którego Anna Gołębicka opowie o kobietach w kontekście pięciu stref instalacji, przemianie kobiet na przestrzeni ostatnich lat – ich aspiracjach, kompleksach, wyborach.

Panel i wykład odbędą w Centrum Festiwalowym (Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3).
Każdy projekt Gatty kładzie nacisk na niezwykle istotną dla współczesnej kobiety wygodę i funkcjonalność. Inspiracją dla nowych projektów jest kobieta pełna elegancji i zmysłowości.
Gatta od kilku lat współpracuje i wspiera czołowych polskich projektantów i ich marki. Należą do nich Bizuu, Gosia Baczyńska, Paprocki&Brzozowski, MMC czy Robert Kupisz. W swoim portfolio ma także współpracę z ikonami stylu i mody – np. z Joanną Horodyńską, która stworzyła dla marki autorską linię odzieży. Tegoroczny udział w Łódź Design Festival to debiut marki w świecie designu.

Gatta