Pergola w niewielkim, miejskim ogródku? Postaw na MB-OPENSKY 120 od Aluprof

Mimo że przestronny taras kojarzy się najczęściej z domem zlokalizowanym na przedmieściach lub na wsi, nawet mieszkając w mieście możemy cieszyć się prywatnym skrawkiem przestrzeni. Deweloperzy, mając świadomość oczekiwań dużej grupy Polaków, coraz częściej oferują budynki posiadające choćby niewielki teren, który można będzie wykorzystać jako miejsce relaksu i spotkań z najbliższymi. Jeśli chcemy wypoczywać na świeżym powietrzu niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych, postawmy na pergolę tarasową MB-OPENSKY 120 firmy Aluprof, która nie tylko zagwarantuje nam skuteczną ochronę przed chłodem, silnym słońcem czy opadami, ale też zapewni poczucie prywatności i osłoni przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów.

Praktyczne rozwiązanie dla każdej przestrzeni

Możliwość wypicia porannej kawy czy spędzenia weekendu ze znajomymi na świeżym powietrzu bez potrzeby ruszania się z domu to przywilej, z którego coraz częściej chcą korzystać także mieszkańcy miast. To między innymi z tego powodu coraz częściej możemy tam zauważyć domki szeregowe, nieduże bliźniaki czy bloki z niewielkimi tarasami lub ogródkami przylegającymi bezpośrednio do mieszkań położonych na parterze. Niestety, zazwyczaj miejskie ogródki są bardzo małe, a im mniejsza powierzchnia, tym ważniejsza staje się przemyślana aranżacja i maksymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego. Dlatego chcąc przekształcić nawet niewielką działkę czy taras w atrakcyjne i funkcjonalne miejsce do relaksu, warto zadbać o to, abyśmy mogli cieszyć się nim także podczas niesprzyjającej pogody czy po zmroku. W tym celu warto pomyśleć o pergoli tarasowej, która będzie stanowić naturalne przedłużenie wnętrza i która pozwoli nam przebywać na zewnątrz również w wyjątkowo upalne czy chłodniejsze dni. Na docenienie zasługuje zwłaszcza rozwiązanie MB-OPENSKY 120 firmy Aluprof – dostępne zarówno w wersji wolnostojącej, jak i przyściennej, która dzięki opcji mocowania bezpośrednio do ściany budynku pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

Ciesz się ogrodem niezależnie od pogody

Zadaszenie pergoli MB-OPENSKY 120 stanowi moduł złożony z ruchomych lameli wyposażonych w mechanizm umożliwiający niezwykle płynną zmianę kąta nachylenia w osi od 0 do 135° oraz wentylację. Co ważne, poza standardowym zadaszeniem umożliwia ona zastosowanie osłon bocznych, które pozwolą nam odgrodzić się od sąsiadów i przechodniów, dając poczucie intymności – do wyboru mamy szklane panele przesuwne MB-OpenSlide lub screeny SkyRoll. Pergolę możemy też wyposażyć w dodatkowe akcesoria podnoszące jej funkcjonalność: czujnik wiatru, deszczu oraz słońca, oświetlenie LED, a nawet promienniki ciepła pozwalające korzystać z niej także w chłodniejsze dni. W przypadku MB-OPENSKY 120 na docenienie zasługuje też dwuspadowy system odwodnienia, który skutecznie odprowadza wodę opadową z dachu całą powierzchnią słupa, uzyskując wydajność na poziomie do 57 l/min. Dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem zapewniają specjalne uszczelki doszczelniające, w które zostały wyposażone lamele dachowe.

Trwałość i estetyka w jednym

Na niedużej przestrzeni bardzo łatwo o przesadę, zarówno pod względem ilości elementów, jak i stylów aranżacyjnych. Z tego względu, chcąc zadaszyć niewielki miejski ogródek bądź taras, warto zadbać, by wybrane przez nas rozwiązanie komponowało się nie tylko z kolorystyką elewacji i stolarki, ale też otoczeniem budynku: ogrodzeniem czy roślinnością. W takim przypadku świetnie sprawdzi się pergola tarasowa MB-OPENSKY 120 firmy Aluprof wykonana z ekstrudowanego aluminium, które jest nie tylko bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Zapewnia atrakcyjny wygląd konstrukcji przez długie lata, ale jest to także materiał przyjazny dla środowiska – podlega recyklingowi i może być wielokrotnie wykorzystywany bez utraty swoich właściwości. Wspomniane rozwiązanie utrzymane jest w nowoczesnej stylistyce i występuje w szerokiej gamie odcieni z palety RAL, co pozwala na z łatwością dopasować je do różnorodnych aranżacji. Warto przy tym podkreślić, że wersja przyścienna pergoli MB-OPENSKY 120 występuje w wariancie do instalacji na jednej ścianie (z dwoma słupami) oraz w wersji narożnej (z jednym słupem), która doskonale sprawdzi się w przypadku wnęk tarasowych. Tym samym propozycja firmy Aluprof może być z powodzeniem stosowana także w innych miejscach w przestrzeni miejskiej, np. letnich ogródkach stanowiących przedłużenie kawiarni i restauracji.

Lider i innowator branży
Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza innowacyjne, energooszczędne i bezpieczne systemy aluminiowe przeznaczone do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych dla branży budowlanej i konstrukcyjnej. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” Aluprof promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.com .

Aluprof
press box