Czy warto stosować stolarkę aluminiową?

Aktualnie największą popularnością cieszą się okna z tworzywa sztucznego. Wiele osób stawia także na klasyczne okna z drewna. Jednak istnieje jeszcze jedna, ciekawa alternatywa w postaci okien aluminiowych. Czy warto na nie stawiać w swoim domu?

Czy profile aluminiowe to strata ciepła?

W starych wpisach internetowych często można znaleźć twierdzenie, że okna aluminiowe to niepotrzebne straty ciepła. Faktycznie metal w dotyku wydaje się chłodniejszy niż drewno czy tworzywo sztuczne. Jednak wynika to przede wszystkim z dużej przewodności cieplnej i nie wpływa to na izolację cieplną stolarki okiennej z aluminium.

Okna z aluminium stosuje się często w budownictwie pasywnym, gdzie wymagane są bardzo dobre parametry termiczne. Aby je uzyskać, pomiędzy profile aluminiowe daje się wkładkę termiczną. Wkładki mają budowę wielokomorową i wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego. Efekt wzmacnia wypełnienie środkowej komory dodatkową pianką polimerową. Ostatecznie otrzymane okna wykonane z aluminium posiadają nawet lepsze parametry od okien z PCV pod względem termoizolacyjności.

Yawal posiada w swojej ofercie między innymi System TM 77HI. Bezpieczne i innowacyjne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie doskonałych parametrów izolacyjności cieplnej. Dzięki zastosowaniu przekładek pomiędzy profilami aluminiowymi uzyskano doskonałe wartości izolacyjności termicznej. Rolę izolacji spełniają dedykowane do systemu wielokomorowe komorowe izolatory termiczne wraz z wypełnieniem.

Ponadto system TM 77HI odznacza się zwiększonym bezpieczeństwem oraz świetnymi właściwościami akustycznymi oraz wiatroszczelnością. Zastosowanie go pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania oraz cieszyć się miłym i przytulnym wnętrzem niezależnie od pogody.

Inne zalety okien aluminiowych

Jednak izolacyjność cieplna to nie jedyna zaleta profili aluminiowych do domu. Wśród innych korzyści ze stosowania tego rozwiązania wymienić można:

  • najwyższą stabilność wśród stosowanych materiałów na konstrukcję okna,
  • lekkość i wytrzymałość umożliwiającą osadzanie dużych powierzchni szklanych,
  • odporność na warunki atmosferyczne.

Dzięki powłoce Twilight, która nie tylko przyciąga wzrok swoją matową szarą powierzchnią, ale przede wszystkim stanowi odpowiedź na problemy z nagrzewaniem się, profile aluminiowe od Yawal pochłaniają do 25% mniej promieniowania słonecznego.

  • łatwe czyszczenie konstrukcji okna za pomocą tylko ścierki i wody,
  • możliwość tworzenia okien o bardzo wąskich profilach, przez co widoczne są one niemal jak duże przeszklenia.
  • praktycznie nieograniczone możliwości kolorystyczne;
  • możliwość tworzenia bardzo dużych konstrukcji.

Duże przeszklone powierzchnie pozytywnie wpływają na wygląd budynku. Pozwalają również na wpadania większej ilości światła słonecznego, które ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka, ponieważ w naturalny sposób wyznacza cykl dnia i nocy, ponadto jest istotne dla naszego zdrowia.

Duże przeszklenia to nie tylko okna, ale i również drzwi przesuwne. Stworzony przez Yawal system wielkogabarytowych drzwi przesuwnych Moreview stwarza ciekawe perspektywy w projektowaniu nowoczesnych rezydencji. Moreview daje możliwość konstruowania drzwi przesuwnych o wysokości do czterech metrów i ciężarze ponad jednej tony. Jednocześnie szerokość słupków wynosi jedynie dwadzieścia siedem milimetrów. Oznacza to ogromne, szklane ściany bez widocznych dodatkowych słupków i wzmocnień.

Współczesne okna i drzwi z aluminium nadają się do pasywnych oraz energooszczędnych, nowoczesnych domów, które stawiają również na walory estetyczne. Posiadają możliwość dopasowania do każdego projektu.

W ofercie Yawal znaleźć można dużo ciekawych rozwiązań, dostosowanych do konkretnych wymagań nawet najbardziej wymagających klientów.  Systemy wielkogabarytowych drzwi przesuwnych Moreview i Primeview czy też system okien TM 77 HI to najczęściej wybierane przez klientów systemy, które dają zupełnie nowe możliwości w projektowaniu domów.

Yawal
press box