Remonty trudnych podłoży z użyciem samorozpływnej masy anhydrytowej

Podczas remontów podłóg i montażu nowych okładzin można często natrafić na nierówne lub spękane podłoże. Przed ułożeniem nowej posadzki należy je najpierw odpowiednio przygotować i wyrównać, aby efekt prac posadzkarskich był trwały i estetyczny. Istotną rolę w tym procesie odgrywają samorozlewne masy anhydrytowe, które tworzą bardzo gładką powierzchnię umożliwiającą układanie nawet tak wymagających podłóg, jak np. panele LVT. 

Dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego i zwiększająca się aktywność remontowa sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na nowoczesne produkty, które ułatwiają i przyspieszają prace wykończeniowe nawet w trudnych warunkach. W przypadku inwestycji deweloperskich częstym problemem jest niska jakość oddawanych do użytku wylewek podłogowych. Również podczas prac remontowych po usunięciu starej okładziny podłogowej niekiedy okazuje się, że w podłożu występują pęknięcia, nierówności, pozostałości po różnego rodzaju klejach czy miejsca cechujące się niestabilnością. W takich przypadkach należy koniecznie przeprowadzić prace naprawcze przy użyciu odpowiedniej masy szpachlowej, aby doprowadzić podłoże do stanu, który będzie umożliwiał niezawodną realizację nawet wymagających podłóg, takich jak wykładziny LVT, panele winylowe czy parkiety. Finalny wygląd gotowej podłogi zależy bowiem w głównej mierze od właściwości i stanu podłoża.

Efekt gładkiej posadzki zależy od podłoża

Wszelkie prace remontowe wymagają coraz większej precyzji. Ponadto wykonawcy i inwestorzy oczekują, że zostaną one przeprowadzone w krótkim czasie. Wszędzie tam, gdzie trzeba szybko przygotować podłoże do dalszych etapów prac, z pomocą przychodzą masy anhydrytowe, które znacząco zmniejszają nakład czasu i kosztów takich realizacji. Te samorozpływne i samopoziomujące produkty służą do niwelowania wszelkich nierówności i tworzenia nowych, gładkich podłoży. Na przykład nowa masa UZIN NC 103 umożliwia wyrównanie powierzchni w szerokim zakresie od 2 do nawet 10 mm. Ze względu na swoją płynną konsystencję masa jest bardzo łatwa w rozprowadzaniu, a podczas wiązania nie występują w niej praktycznie żadne naprężenia skurczowe, co gwarantuje efekt idealnie gładkiej powierzchni. Można po niej chodzić już po ok. 3,5 godziny, a układanie podłóg może odbywać się po 36 godzinach. Tak przygotowane podłoże jest trwałe i stabilne wymiarowo, nawet w przypadku zastosowania w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Dużą zaletą dobrej jakości mas anhydrytowych jest również długi czas otwarty, który w przypadku UZIN NC 103 wynosi nawet do 30 min, co umożliwia bardzo precyzyjną obróbkę wszelkich detali.

Masa anhydrytowa do wszystkich podłoży

Masy anhydrytowe mogą być wykorzystywane do szpachlowania, wygładzania i wyrównywania praktycznie wszystkich rodzajów powierzchni. Szczególnie dobrze nadają się do systemowych podłoży wykonanych z jastrychów anhydrytowych lub cementowych oraz jastrychów z elementów prefabrykowanych, jak np.: płyty gipsowo-włóknowe. Można je z powodzeniem stosować również na istniejących podłogach wykonanych z okładzin ceramicznych, kamienia naturalnego czy lastryko bez potrzeby ich uprzedniego usuwania. Masy anhydrytowe są dedykowane do remontów typowych podłoży w miejscach o umiarkowanej intensywności eksploatacji, czyli pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Aby dobrze i poprawnie zaaplikować masę szpachlową, należy najpierw upewnić się, że podłoże jest mocne, nośnie i stabilne. W dalszej kolejności należy je dobrze oczyścić z odspojonych i niestałych elementów metodą frezowania, szczotkowania czy szlifowania. Wyrównaną płaszczyznę trzeba następnie odkurzyć, aby pozbyć się pyłów mogących wpływać negatywnie na proces wiązania. Na tak przygotowaną powierzchnię można nanieść odpowiedni grunt, który dodatkowo zwiększy trwałość połączenia masy z podłożem.

Producent: Uzin Utz Polska Sp. z o.o. ul. Jaworzyńska 287, 59-220 Legnica
Cena UZIN NC 103: ok. 75 zł / 25 kgUZIN, największa marka firmy Uzin Utz AG, od ponad 60 lat jest synonimem profesjonalnych produktów i know-how w dziedzinie podłóg. Niezależnie od tego, czy układasz wykładziny podłogowe, czy parkiety, czy przygotowujesz i obrabiasz podłoże – naszą dewizą we wszystkim, co robimy, jest zasada: „Wspieramy naszych klientów i pomagamy im odnosić sukcesy”. Oznacza to, że oferujemy naszym partnerom najwyższą możliwą jakość. Dotyczy to nie tylko naszych produktów, ale także serwisu i doradztwa. Od 2018 roku prowadzimy profesjonalne szkolenia dla obecnych i przyszłych posadzkarzy, wspomagając  profesjonalistów w ich rozwoju zawodowym, doskonaleniu umiejętności posadzkarskich oraz pracodawców poszukujących i zatrudniających wykonawców podłóg.