- Innowacyjna hybrydowa stolarka do nowoczesnych budynków
- Komfortowy, inteligentny, precyzyjny: nowy sterownik wentylacji firmy SIEGENIA
- Złoto i czerń - ciekawa kompozycja kolorystyczna w bateriach łazienkowych i kuchennych
- Krótszy tydzień pracy czy praca projektowa?
- PGE podpisała List Intencyjny w sprawie zielonej energii dla Rzeszowa
W parze z wanną
Strefa wanny nie jest już tylko miejscem zwykłych zabiegów higienicznych. To „przestrzeń relaksu”, pięknie zaaranżowana i wyposażona w starannie dobrane, nowoczesne urządzenia. Obejrzyjcie pięć różnych stylizacji z wanną i baterią w roli głównej.
Glamour
W przestronnym, luksusowym salonie kąpielowym na ścianach i suficie położono delikatne sztukaterie. Wielkie tafle luster, dekoracyjne, srebrzyste ramy, żyrandol przypominający kwiat – wprowadzają w błyszczący świat glamour. Do tego świece, nastrojowa muzyka, aromatyczne olejki.
W centralnym punkcie, na specjalnym postumencie, znajduje się wolnostojąca, owalna, biała wanna o cienkim rancie. Towarzyszy jej smukła – też wolnostojąca – nowoczesna bateria Fiesta. Trudno o bardziej dobrany duet. Stonowana elegancja Fiesty dodaje aranżacji wyjątkowego charakteru. Bateria jest nie tylko atrakcyjna wizualnie. Wyposażono ją w regulator ceramiczny zapewniający długie i bezawaryjne użytkowanie. Za sprawą chromowanego wykończenia lśni i jest odporna na działanie wilgoci.
Retro
Pozostańmy w klimacie pałacowego przepychu. Tym razem proponujemy efektowną wolnostojącą wannę na złoconych „lwich łapach”. W tle sztukateria, na podłodze płytki w biało-czarną szachownicę. Bateria wannowa Retro New stylizowana jest na dawną, o ozdobnych pokrętłach i rączce przypominającej słuchawkę telefoniczną. Choć model kojarzy się z przeszłością, jest jak najbardziej urządzeniem XXI wieku.
Industrialnie
Wanna o wyrazistej barwie, na efektownych, metalowych nogach – to zaproszenie do stylu lubiącego kontrasty, pełnego przemysłowych skojarzeń. Parę z wanną tworzy oszczędna w formie podtynkowa bateria Algeo. Cały mechanizm ukryty ma w ścianie, na zewnątrz widać jedynie maskownicę, wylewkę, uchwyt, cylindryczną rączkę natrysku i dyskretny przełącznik wanna/natrysk. Wylewka zakończona jest perlatorem napowietrzającym strumień, dzięki czemu oszczędniej gospodarujemy wodą.
Minimalistycznie
Czy może być jeszcze surowiej, oszczędniej, odważniej? Przykładem kompozycja w tonacji black. Do prostokątnej czarnej wanny projektant dobrał idealnie do niej pasującą, równie nieszablonową czarną armaturę. To czterootworowa bateria wannowa Adore Black/Chrome – łącząca chrom z czernią. Składa się z wyciąganej rączki natrysku, wylewki z perlatorem, uchwytu i ceramicznego przełącznika wanna/natrysk. Mechanizm ma ukryty w obudowie wanny. Zachwyca nowoczesnym designem.
Marynistycznie
Na koniec radosna stylizacja z motywami morskimi, a więc lustrami w formie bulajów czy koła steru, modelem żaglówki, oryginalnymi lampkami, glazurą i tkaniną w biało-granatowe pasy. Do tego podłogowe płytki naśladujące drewno, solidna komoda, wiklinowy kosz.
Na strefę kąpieli składa się klasyczna prostokątna wanna, do której dobrano ścienną, chromowaną baterię Stratos. Model ten wyposażony jest w regulator ceramiczny. Ma automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą. Wylewka zakończona jest perlatorem.
W artykule wykorzystano aranżacje z produktami marki Ferro
FERRO
press box