Modne kształty baterii zlewozmywakowych

Są wysokie lub niskie, płaskie albo cylindryczne. Mają wylewki elastyczne, wygięte w łuk, skośne czy ustawione pod kątem prostym… Kształt baterii to element, który wpływa na wygodę w strefie zmywania, a także na jej atrakcyjność.

Bateria tworzy parę ze zlewozmywakiem, powinna więc być do niego – m.in. wysokością i kształtem – dobrze dopasowana. Podstawowe zasady mówią o tym, że strumień wody musi padać na środek komory. Koniec wylewki ma być zaś na takiej wysokości nad zlewem, by wygodnie można było manipulować w nim nawet największymi naczyniami.

Do płytkiej komory zlewu dobiera się wysokie baterie, a do zlewozmywaków głębszych – nieco niższe.

W efektownym łuku

Wysokie baterie, wygięte w kształt liter „L” lub „U”, umieszcza się chętnie na wyspach kuchennych, bo stanowią ich funkcjonalny i dekoracyjny element.

Przykładem stojąca bateria zlewozmywakowa Sonata. Spiralna, obrotowa, wygięta w łuk wylewka zakończona jest wyciąganym natryskiem. Posiada jedną funkcję strumienia, ale dodatkowym atutem jest regulator ceramiczny cold start, dzięki któremu po uruchomieniu płynie zawsze zimna woda, a uzyskanie ciepłego strumienia wymaga obrócenia uchwytu o 90 stopni. Wpływa to na oszczędność wody i energii.

Pod kątem prostym

Baterie o wylewkach ustawionych pod kątem prostym charakteryzują się minimalistycznym designem. Przykładem stojące Rapsody czy Toledo.

Pierwsza ma 31,1 cm wysokości, płaską, obrotową wylewkę i cylindryczny korpus. Wyposażona jest w regulator ceramiczny cold start.
Toledo posiada łagodne wygięcia obrotowej wylewki, której największym atutem jest to, że można ją złożyć. Ma wtedy tylko 7,5 cm wysokości, dlatego doskonale nadaje się do zlewozmywaków umieszczonych pod oknem.

Skośnie

Jest grupa baterii o wylewkach ustawionych skośnie do korpusu. Należy do nich np. Fiesta – niska, chromowana, o cylindrycznej, obrotowej wylewce i regulatorze ceramicznym.

Freya, choć niepozorna, też ma liczne zalety.  Obrotowa wylewka posiada wyciąganą rączkę natrysku i automatyczny przełącznik strumień/natrysk. Została zaprojektowana z myślą o granitowym zlewozmywaku i niemal stapia się z nim w jedną całość.

O zmiennym kształcie
 

Nie bez przyczyny baterie Zumba, Zumba II i Zumba Slim nawiązują nazwą do dynamicznego tańca. To niebanalne modele o elastycznych wylewkach, które można wyginać i formować w dowolne kształty, regulować ich wysokość i zasięg. Wszystko po to, by jak najwygodniej i najefektywniej z nich korzystać.

Choć są z jednej rodziny, różnią się pewnymi elementami. Zumbę II rozpozna się po stożkowej formie korpusu i zakończenia wylewki. Posiada też dwie funkcje strumienia.  Zumba Slim ma dość wysoki korpus w formie walca i zakończenie wylewki zaopatrzone w dyskretny przełącznik natrysk/strumień. Na końcu znajduje się perlator napowietrzający strumień wody. Wszystkie wyposażone są w regulator ceramiczny i szczycą się wymiennymi wylewkami w różnych kolorach.
W artykule wykorzystano aranżacje z produktami marki Ferro

Materiały prasowe AFIR Biuro PR firmy FERRO

FERRO 
press box