- MediaMarkt Polska i bolttech Poland podsumowują rok nowej odsłony programu wynajmu RentMe
- Dobro zawsze wraca - wspierając innych, tworzymy lepszy świat
- Energooszczędne rozwiązania do drzwi tarasowych i wejściowych
- Ile kosztuje ogrzewanie pompą ciepła? To warto wiedzieć
- Redegate finalistą EY Przedsiębiorca Roku 2024!
Jak osiągnąć efekt szklanej ściany w domu?
Wielkie przeszklenia w domach nie muszą być tworzone wyłącznie za pomocą systemów przesuwnych czy okienno-drzwiowych. Istnieje cała gama innych rozwiązań, które będą się prezentować równie spektakularnie, zachowując równocześnie takie same parametry dotyczące wytrzymałości czy izolacyjności termicznej całej konstrukcji.
Szklane fasady – piękno i funkcjonalność
Bardzo modne w budownictwie mieszkaniowym stały się szklane fasady, które dzięki przemyślanej budowie stanowią trwałe i estetyczne dopełnienie elewacji. Szklane elewacje nadają lekkości bryle budynku i wpływają na jej atrakcyjność wizualną, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych konstrukcji, patrząc od zewnątrz, nie można rozróżnić elementów stałych od otwieranych. Przeszklone fasady charakteryzują się też wyjątkową trwałością, ich konserwacja nie wymaga wielu zabiegów, a budowa sprawia, że są odporne na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Szklana fasada otwiera budynek na piękno krajobrazu oraz doskonale doświetla wnętrze.
System fasadowy FA 50N HI od Yawal umożliwia projektowanie i wykonywanie lekkich ścian osłonowych słupowo-ryglowych. Unikalny system piankowego izolatora oraz możliwość zastosowania szyb dwukomorowych pozwala na uzyskanie znakomitych parametrów izolacyjności cieplnej. System FA 50N HI sklasyfikowany jest w grupie najlepszych ścian osłonowych dostępnych na rynku pod względem izolacyjności termicznej, akustycznej, wodoszczelności oraz wytrzymałości na obciążenie wiatrem.
Proste kształty i minimalizm konstrukcji fasadowych zaspokoi gusty wszystkich zwolenników nowoczesnych trendów architektonicznych. W ramach rozwiązań dostarczanych przez Yawal znajdują się fasady strukturalne z możliwością integracji okna, efektywnego wietrzenia czy montażu żaluzji fasadowych. Dla inwestorów bardzo ważna jest możliwość dopasowania ślusarki aluminiowej do kolorystyki całej elewacji.
Systemy fasadowe Yawal dostępne są w pełnej gamie kolorów RAL, zarówno w wykończeniu matowym, strukturalnym jak i satynowym. Zwolennicy bardziej tradycyjnych aranżacji mogą z kolei wybierać z szerokiej oferty powłok imitujących naturalne drewno.
Energooszczędność szklanych elewacji
Bardzo ważną kwestią jest oczywiście ich energooszczędność, ściśle łącząca się z izolacyjnością termiczną. Jeśli rozwiązanie zostanie źle dobrane, wówczas latem pomieszczenia będą się nadmiernie nagrzewać, a zimą bardzo szybko wychładzać. Aby wyeliminować tego typu problemy, zaawansowana technologicznie budowa systemów fasadowych bazuje na profilach wyposażonych w piankowe izolatory. Drugim bardzo ważnym czynnikiem decydującym o właściwej termice fasady jest w dobór odpowiedniego wielowarstwowego pakietu szybowego. Doskonała termoizolacyjność szyb osiągana jest poprzez wypełnianie gazem szlachetnym przestrzeni pomiędzy poszczególnymi pakietami. Dodatkowo w procesie produkcji stosuje się zespolone ramki dystansowe pomiędzy szybami, które drastycznie redukują straty ciepła powstające na styku szyby z kształtownikiem. Punkty styku określa się mianem mostków termicznych. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest wykorzystywanie szkła przeciwsłonecznego w szklanych fasadach usytuowanych od strony południowej, szczególnie narażonej na ekspozycję słoneczną.
Yawal
press box