Bateria do wanny wolnostojącej

Jednym z najbardziej luksusowych i deficytowych dóbr naszych czasów jest wolny czas przeznaczony tylko dla siebie i spędzony bez pospiechu, tak jak chcemy. Każdy z nas zasługuje jednak choć na odrobinę tego luksusu, a jedną z jego form jest aromatyczna, relaksująca kąpiel. Dlatego też wśród trendów aranżacyjnych łazienek poczesne miejsce zajmują obszerne, eleganckie pokoje kąpielowe, w których najbardziej wyeksponowanym wyposażeniem jest wanna – często wolnostojąca. Oto kilka pomysłów na domowe SPA z wanną w roli głównej.

Owalna misa do kąpieli umieszczona na specjalnym podwyższeniu w centrum rozległego pokoju zdaje się czekać na królową, która zanurzy się w pianie przy kojących dźwiękach muzyki i świetle aromatycznych świec. Wanna nieprzylegająca do ściany wymaga specjalnej, mocowanej do podłoża baterii, która zaopatrzy ją w wodę. Wyjątkowa wzorniczo bateria Fiesta o wysokiej, smukłej podstawie i oryginalnej, wąskiej rączce natrysku jest nie tylko użytecznym urządzeniem, ale i ozdobą wnętrza. W zestawie z Fiestą otrzymujemy podpodłogowy komplet przyłączeniowy. Ekskluzywny, wytworny charakter pomieszczenia podkreślają sztukaterie na suficie, ozdobny żyrandol i lustro w srebrnej ramie.

W przypadku stosowania intensywnych barw w łazience i kuchni obowiązuje podobna zasada jak w makijażu – wyjątkowy efekt uzyskamy, gdy pojawią się w postaci mocnych akcentów na stonowanym tle. W tej industrialnej łazience dominują biel i szarości, rozświetlone dużą ilością naturalnego światła wpadającego przez sięgające podłogi okna. Poczucie intymności zachowamy dzięki mlecznym szybom. Wisienką na torcie tej pozornie spokojnej stylizacji jest niezabudowana, designerska wanna w soczyście koralowym odcieniu oraz praktyczne dwupoziomowe, mobilne półeczki na kosmetyki w tej samej tonacji. Wanna została ustawiona przy ścianie, dzięki czemu można było zastosować tradycyjną baterię podtynkową Algeo, w której na zewnątrz widoczne są jedynie wylewka z perlatorem, uchwyt, przełącznik wanna/natrysk oraz punktowy natrysk umieszczone na maskownicy. Pozostałe części zostały schowane pod płytkami. Opływowe, zgrabne kształty to cechy charakterystyczne elementów tej baterii.

Zamykając drzwi do tej łazienki, możemy zupełnie odciąć się od codzienności i zafundować sobie podróż w czasie i przestrzeni. Kamienna okładzina ścian ze wstawkami 3D oraz okazała palma w donicy przywołują skojarzenia ze światem antycznym i kulturą śródziemnomorską. Wygodna sofa zachęca do odpoczynku i wyciszenia. Ponieważ funkcje higieniczne zdają się być tylko dodatkiem do tej luksusowej strefy relaksu, projektant zastosował wielootworową białą baterię Adore White, w której na tynku znajdują się tylko konieczne części urządzenia: wylewka, uchwyt regulatora strumienia, przełącznik wanna/natrysk oraz rączka natrysku. Pozostałe elementy, w tym także wąż prysznica zostały estetycznie obudowane. W takiej scenerii nie zdziwiłoby, gdyby z kranu zamiast wody popłynęło ośle mleko, w którym chętnie zażywały kąpieli Kleopatra czy żona Nerona Poppea…

Aby zachować spójność wizerunkową łazienki w stylu Retro, nawet nowoczesne urządzenia powinna cechować taka estetyka. Do wytwornego żyrandola, lustra w złoconej ramie i wanny na ozdobnych, złotych nogach idealnie pasować będzie chromowana bateria Retro New z tradycyjnymi kurkami i odkładaną na widełki słuchawką prysznica.

Zdjęcia aranżacyjne przedstawiają baterie marki Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box