Nagroda za Innowacje Roku w zakresie bezpieczeństwa. Blokada OktaBlock firmy Hörmann z nagrodą

Przenośna blokada drogowa OktaBlock firmy Hörmann otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Security & Fire Exellence Award 2020. Ten słupek do zabezpieczania rozmaitych imprez przed atakiem z udziałem rozpędzonych pojazdów wyróżniony został w kategorii „Innowacja Roku w zakresie bezpieczeństwa”.

Konkurs odbył się pod patronatem targów IFSEC International i FIREX International w Londynie, a nagrody rozdano wirtualnie. Nagrodą Security & Fire Exellence Award honorowane są najbardziej innowacyjne produkty na rynku zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej.

–  Niezmiernie cieszy nas to wyróżnienie i pozytywne opinie, jakie zebrał nasz produkt, wprowadzony na rynek zaledwie przed rokiem. Nagroda potwierdza, że OktaBlock to wartość dodana dla projektów związanych z bezpieczeństwem miast i gmin – mówi Rüdiger Bierhenke z firmy Hörmann.

Jak to działa?

Blokada OktaBlock posiada ośmiokątną podstawę z ząbkowaną krawędzią. W momencie uderzenia pojazdu słupek przechyla się do przodu, a podstawa zakleszcza zębami między pojazdem a jezdnią. Na skutek tak wymuszonego hamowania pojazd po chwili zatrzymuje się i nie jest zdolny do dalszej jazdy. Zapora może odeprzeć uderzenie pojazdu nadjeżdżającego z dowolnego kierunku.

Skuteczne i ekonomiczne

Skuteczność działania blokady OktaBlock została udokumentowana w różnych testach zderzeniowych, a konstrukcja słupka opracowana i certyfikowana zgodnie z międzynarodowymi normami.

W przeciwieństwie do innych tego typu mobilnych rozwiązań wszystkie uzyskane certyfikaty obowiązują także w przypadku zastosowania pojedynczych modułów.

Montaż takiej przenośnej blokady nie wymaga prowadzenia robót budowlanych, a jej konstrukcja umożliwia proste i nieskomplikowane ustawienie przy pomocy wózka widłowego.

Przyszłościowy standard

Wyróżnienie w brytyjskim konkursie Security & Fire Exellence Award to już druga nagroda przyznana temu produktowi. Na targach Budma 2020 blokada OktaBlock nagrodzona została Złotym Medalem MTP. Jury konkursu uznało ją za rozwiązanie wyznaczające przyszłościowe standardy.

Inne rozwiązania

Firma Hörmann oferuje też wiele innych rozwiązań z zakresu systemów kontroli wjazdu: słupki, zapory i kolczatki drogowe, a także szlabany i systemy płatnego parkowania.

Hörmann Polska
press box