Aluprof partnerem strategicznym 4 Design Days Online 2021

Ostatni rok i związana z nim pandemia odmieniły dotychczasowe myślenie o przestrzeniach do mieszkania, pracy i spędzaniu czasu wolnego. Właśnie ten temat zostanie poruszony podczas 4 Design Days 2021 online. Partnerem strategicznym konferencji on-line jest Aluprof.

4 Design Days to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Spotkania rokrocznie odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, jednak tegoroczna edycja, z uwagi na koronawirusa, odbędzie się online. Już 13 maja 2021 r., od 9:30 rozpoczną się prezentacje i spotkania ze znakomitymi architektami, projektantami, inwestorami działającymi na rynku nieruchomości, a także z producentami i dostawcami wyposażenia wnętrz i materiałów.

Aluprof – jeden z europejskich liderów rynku stolarki aluminiowej jest partnerem strategicznym wydarzenia. Firma zaprezentuje się podczas panelu „Nowy Europejski Bauhaus motywuje i inspiruje! Projekty jutra”, który planowo rozpocznie się o 11:45. Eksperci marki w trakcie wystąpienia poruszą takie kwestie jak: projektowanie i transformacja miast w obliczu wyzwań ekologicznych. Specjaliści zastanowią się także nad kierunkiem, który powinni obrać projektanci, by jeszcze lepiej tworzyć nowe obiekty.

– Porozmawiamy o ekologicznych, śmiałych i dobrze zaprojektowanych inwestycjach na całym świecie. Efektywność energetyczna i neutralność emisyjna to warunki konieczne, które muszą spełniać współczesne, przyjazne środowisku budynki komercyjne i mieszkalne. Pomocą w tych wyzwaniach są nowe formy architektury, techniki budowlane i technologie oraz naturalne materiały i recycling – mówi Alexsandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager w Aluprof.

Tematyka 4 Design Days idealnie wpisuje się w aktualne działania producenta. Budynki odpowiadają za 38% światowej emisji CO2, dlatego w działania dla ratowania środowiska naturalnego musi włączyć się przemysł budowlany. Aluprof niedawno zaprezentował nowe logo i hasło, mające odzwierciedlać związaną z tym strategię i ideę firmy – Let’s build a better future. Firma zobowiązała się do całkowitej redukcji śladu węglowego do 2050 roku.

Udział w 4 Design Days jest bezpłatny i dostępny po rejestracji na stronie organizatora: https://www.4dd.pl/2021/pl/4design-days-online-rejestracja,486.html . Zakres tematyczny spotkania można znaleźć na https://www.4dd.pl/2021/pl/4dd-online-zakres-tematyczny,485.html . „Stacjonarna” edycja imprezy została przeniesiona na 27-30.01.2022 r.

Aluprof
press box