Pomysł na kuchenne wnętrze

Miejscem, w którym najchętniej przebywamy w naszych domach, jest – jak potwierdzają liczne badania – salon. Jeśli zaś chodzi o ilość faktycznie spędzanego czasu (nie uwzględniając tego przeznaczonego na sen) często z salonem wygrywa kuchnia, zwłaszcza w przypadku rodzin, które rzadko jadają poza domem.

Aktualne trendy aranżowania wnętrz godzą te tendencje, gdyż we współczesnych mieszkaniach i domach królują kuchnie w formie aneksu lub chociaż częściowo otwarte na salon, a często połączone z nim jadalnią. Rozwiązanie takie sprzyja też integracji domowników, gdyż umożliwia kontakt osób przygotowujących posiłki z odpoczywającymi w salonie. Jednak kuchnia widoczna z najbardziej reprezentacyjnego miejsca w domu ma również swoje wymagania. Musi być nie tylko funkcjonalne, co w jej przypadku najistotniejsze, ale i piękna. Oto kilka przykładów otwartych kuchni z efektem „wow”.

Dla nowoczesnych minimalistów


Bardzo nowoczesne, grafitowe szafki bez uchwytów sięgające sufitu w tym samym kolorze, gładka podłoga, marmurowa wyspa z płytą indukcyjną i zlewem oraz intrygujący wyciąg w postaci złotego walca budują klimat tego pomieszczenia. Nieco surowe wnętrze ocieplają klasyczne firanki oraz piękna lampa.

W tej kuchni białe minimalistyczne szafki układają się w literę U, co usprawnia pracę, ponieważ kuchenka i zlew mogły znaleźć się naprzeciwko siebie. Blat na szafkach tworzących półwysep to jednocześnie stolik barowy, po którego drugiej stronie ustawiono hokery. Jedyne akcenty przełamujące biało-szaro-beżową tonację to ściana w kolorze malachitu oraz zioła ustawione na oryginalnym wyciągu. Żadna z powyższych kuchni nie potrzebuje więcej dodatków, gdyż to co stanowi o ich klasie to wysoka jakość użytych materiałów i wyposażenia, jak sprzęty AGD czy solidne i trwałe baterie zlewozmywakowe wykonane ze stali szlachetnej.

Dla miłośników klasycznej bieli

W tym olbrzymim jasnym pomieszczeniu można gotować i spędzać czas nawet z bardzo liczną rodziną. Narożna zabudowa ciągu szafek w połączeniu z pomysłową, dwupoziomową wyspą, gdzie zamontowano kuchenkę gazową powoduje maksymalną funkcjonalność wnętrza, w którym zadbano o niewielkie odległości między kuchenką, zlewem i lodówką, czyli zachowanie tak zwanej zasady trójkąta roboczego. Ważne jest również zapewnienie odpowiednio długiego blatu roboczego, jaki uzyskamy, decydując się na jednokomorowy zlewozmywak, co jest wystarczające w przypadku kuchni wyposażonej w zmywarkę. Na komfort pracy wpłynie też praktyczna bateria zlewozmywakowa o odpowiednio wysokiej wylewce i uchwycie umieszczonym z boku korpusu.

Swojski i przytulny styl prowansalski w połączeniu z odrobiną przepychu i luksusu dają naprawdę piorunujący efekt. Monochromatyzm białego wnętrza przełamują wytworne dodatki: złote łańcuchy i okucia lamp, oraz sprzęty: czajnik i designerski robot. W takiej kuchni na pewno spędza się mnóstwo czasu, warto więc zadbać o wyposażenie, które nie tylko będzie wygodne i przyjemne w użytkowaniu, ale też ekonomiczne. Bateria wyposażona w perlator sprawia, że wypływający strumień wody łączy się z powietrzem, wskutek czego zużywamy jej do 50% mniej bez obniżenia komfortu korzystania. Z kolei zastosowany system łatwego usuwania kamienia wapiennego skraca i uprzyjemnia dbanie o czystość i dobry stan sprzętów.

Wykorzystano aranżacje z produktami marki Ferro, www.ferro.pl

FERRO 
press box