Klimas Wkręt-met w walce ze smogiem


Klimas Wkręt-met wymienia flotę samochodów i sieje łąki antysmogowe w Częstochowie. W ten sposób włącza się w akcje „Częstozielona” jedną z inicjatyw mieszkańców, samorządu oraz lokalnego biznesu, której celem jest walka ze smogiem.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, aż 36 polskich miast znajduje się na liście najbardziej zanieczyszczonych na świecie.  Głównym źródłem takiego stanu powietrza są lata spalania niskiej jakości paliw, a nie rzadko odpadów w przestarzałych kotłach. Przed obecnym pokoleniem stoi ogromne ekologiczne wyzwanie. W Częstochowie samorządowcy, mieszkańcy oraz lokalny biznes łączą się we wspólnych działaniach, których celem jest walka ze smogiem. W jej ramach Klimas Wkręt-met, lider produkcji technik zamocowań, inwestuje w antysmogowe łąki na terenie miasta, ale też wymienia flotę na ekologiczne samochody hybrydowe.

Zaczynamy od siebie  

Jednym z wyzwań, które już wprowadził producent z Częstochowy to odpowiedzialna przedsiębiorczość czyli reagowanie na aktualne potrzeby i minimalizowanie skutków swojego wpływu na środowisko. Dlatego m.in. dołączył do akcji „Częstozielona”, dzięki której na terenie miasta powstaną antysmogowe łąki. Będą one stanowić naturalny filtr, ponieważ jeden metr kwadratowy takiej łąki jest w stanie wyłapać tyle samo pyłów, co pięcioletnie drzewo. Ponad to, specjalnie dobrane rośliny są tańsze w utrzymaniu i znacznie bardziej ekologiczne niż trawniki. Firma działa również w zakresie swojego obszaru. Podążamy za myślą rozwoju i ekologii – wdrażamy szereg inicjatyw uświadamiających dbanie o środowisko. Wraz z myślą „Ekologia – zacznijmy od siebie” – staramy się wprowadzać nowe proekologiczne rozwiązania dla naszego biznesu. W myśl tej zasady już dwa lata wprowadziliśmy pierwsze samochody z napędem hybrydowym i od tego czasu systematycznie, wraz z dynamicznym rozwojem firmy, poszerzamy flotę wyposażaną w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu Klimas Wkręt-met.

Każda hybryda Toyoty, która zasiliła flotę, jest całkowicie bezobsługowa ponieważ posiada akumulator, który sam ładuje się podczas jazdy i hamowania. Co istotne, gdy układ hybrydowy napędza samochód, to aż w 80% korzysta wyłącznie z silnika elektrycznego. Dodatkowym atutem jest fakt, że dzięki napędowi hybrydowemu samochód posiada mniej części narażonych na zużycie, tym samym ma mniejszą amortyzacje i generowanie części wymiennych.

Czyste powietrze


Z jednej strony działania proekologiczne firmy skupiają się na regionie,  z drugiej Klimas Wkręt-met bierze aktywny udział w kampaniach społecznych w ramach programu Czyste Powietrze. Jednym z nich jest akcja „Wymień stolarkę z dobrym montażem”, realizowana przez Związek POiD. Jej celem jest promowanie energooszczędnych okien, drzwi czy bram garażowych, które ze względu na swoje parametry mają realny wpływ na bilans energetyczny całego budynku. Jesteśmy między innymi producentem i dostawcą mocowań do produkcji oraz do montażu stolarki otworowej. Nasze produkty

są zaprojektowane tak, by dane wyroby zamontowane w budynku mogły w pełni zapewniać odpowiednie parametry. Technika zamocowań przekłada się na jakość montażu, dlatego chętnie wsparliśmy tą akcję – Komentuje Maciej Strychalski.

Przyszłość planety i kolejnych pokoleń leży w naszych rękach, dlatego tak ważne jest by instytucje, organizacje firmy czy poszczególne osoby, które już wprowadziły w swoje życie odpowiednie zmiany, zachęcały do tego innych. Dobry przykład to podstawa, a sposobów na pokazanie, że proekologiczne aktywności wcale nie są trudne do wykonania, jest naprawdę wiele.


KLIMAS WKRĘT-MET to wiodący, polski producent najwyższej jakości technik zamocowań. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne – w Kuźnicy Kiedrzyńskiej i Wanatach k. Częstochowy, wyposażone w najbardziej innowacyjną w Europie halę wtryskarek, magazyn centralny oraz zaawansowane laboratorium.

Producent systematycznie rozwija się na rynku krajowym i eksportowym; obecnie jego wyroby docierają do ponad 60 państw na świecie. Dzięki doświadczeniu wysokiej klasy specjalistów, współpracy z producentami różnych branż, nowym inwestycjom oraz dialogowi z klientami, marka Klimas Wkręt-met od 30 lat jest synonimem najwyższej jakości zamocowań, stosowanych w branży budowlanej.

https://www.wkret-met.com

KLIMAS WKRĘT-MET   / TheImagine