Ponad milion gier sprzedanych w Media Expert w 2020. Oto TOP5

Gaming w Polsce rozwija się znakomicie. Ubiegły rok okazał się rekordowym pod względem sprzedaży w tym segmencie. Polacy chętnie kupowali zarówno same gry, jaki i sprzęt oraz akcesoria dla graczy. Media Expert, lider sprzedaży gier w Polsce, podzielił się zestawieniem tytułów, które okazały się hitami w 2020 roku. Warto dodać, że tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy w tej sieci zakupiono ponad milion egzemplarzy gier w wersji pudełkowej.

W zestawieniu nie brakuje zaskoczeń!

Zestawienie TOP5 najlepiej sprzedających się gier w Media Expert w 2020 roku przygotowano dla PS4, PS5, Xbox ONE/Series, PC oraz NINTENDO. Użytkownicy konsol poprzedniej generacji bezapelacyjnie najchętniej kupowali zeszłoroczną edycję serii FIFA 21. W kategorii gier na PC, zwyciężył jednak Cyberpunk 2077, zaś wśród fanów NINTENDO SWITCH największym zainteresowaniem cieszyła się gra Animal Crossing: New Horizons.

„Jeśli ostatnie lata można określić jako dynamiczny rozwój całego segmentu gamingu, to 2020 rok wcisnął przycisk z turbodoładowaniem i przeniósł wirtualną rozrywkę na zupełnie inny poziom. Pandemia zatrzymała nas w domach, ale z drugiej strony otworzyła świat inspirującej wirtualnej rozrywki, w której mogą brać udział całe rodziny. Rok 2021 zapowiada się również bardzo ciekawie. Już dziś fani gier odliczają czas do tegorocznych premier: Far Cry 6, Battlefield 6 czy kolejnej, po Cyberpunk 2077, polskiej produkcji – Dying Light 2. Sieć Media Expert będzie blisko tych wydarzeń. Szykujemy w tym roku sporo niespodzianek dla całej społeczności sympatyków gamingu w Polsce” – podsumowuje Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Przypomnijmy, że pod koniec 2020 roku, sieć Media Expert zaprezentowała wyniki plebiscytu na najlepszą grę generacji. W rankingu, w którym polscy gracze oddali łącznie ponad 24 tys. głosów zwyciężył Wiedźmin 3: Dziki Gon. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno produkcje Rockstar Studio: Red Dead Redemption 2 i GTA V. Warto podkreślić, że gra Grand Theft Auto V została wydana w 2013 roku i niezmiennie cieszy się popularnością wśród fanów gamingu. Wyniki rankingu dostępne są na stronie: https://www.mediaexpert.pl/grageneracji .

Media Expert
press box