Ranking Media Expert: GRA GENERACJI!

Polscy gracze zdecydowali. „Wiedźmin 3: Dziki Gon” został wybrany najlepszą GRĄ GENERACJI w plebiscycie, który w ostatnich tygodniach 2020 roku zorganizowała sieć Media Expert. Na drugim miejscu uplasował się Red Dead Redemption 2. Podium zamyka GTA V. Uczestnicy głosowali na gry, który pojawiły się na rynku od 2013 roku, kiedy to do sprzedaży trafiły konsole ósmej generacji – PS4 i Xbox One. W plebiscycie Media Expert łącznie oddano ponad 24 tys. głosów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon uzyskał 4903 głosy i 11 133 punkty w ogólnym rankingu. Tym samym światowy hit polskiego producenta CD Projekt Red uplasował się na pierwszym miejscu. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęły produkcje amerykańskiego studia Rockstar Games. Drugie miejsce zajął Red Dead Redemption 2 (3015 głosów i 6378 pkt), trzecie zaś GTA V (2534 głosów, 4914 pkt). Wynik Wiedźmina jest tym bardziej spektakularny, że zdobył on niemal tyle samo punktów, co tytuły z miejsca nr 2 i 3 łącznie. Głosy oddawali tylko biorący udział w zabawie gracze – każdy uczestnik przyznawał 3 pkt grze, która jego zdaniem była najlepsza, a następnie 2 i 1 punkt dla gier, które według niego powinny zająć lokaty nr 2 i 3.

Lista gier, na które można było oddawać głosy i rozdzielać punkty powstała na podstawie zestawienia najlepiej sprzedających się tytułów z lat 2013-2020 (do listopadowej premiery konsol 9 generacji). Uczestnictwo w tworzeniu rankingu było jednocześnie szansą na zdobycie atrakcyjnych nagród, w tym konsoli XBOX Series X, XBOX Series S oraz 10 kart prezentowych za najlepszą recenzję GRY GENERACJI.

„Dziękujemy wszystkim głosującym za udział w rankingu. Takie zestawienie to nie tylko wyraz naszych sympatii, ale i cenny materiał do analizy. To, w co kochają grać Polacy jest ważne, bowiem obserwacja tego typu trendów i oczekiwań społeczności graczy przekłada się bezpośrednio na dostęp naszych Klientów do najnowszych tytułów i szerokiej oferty produktów sektora gamingu” – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Link do pełnej listy Rankingu Media Expert: GRA GENERACJI:  https://www.mediaexpert.pl/grageneracji

Gry z TOP10 Rankingu Media Expert: GRA GENERACJI dostępne są w aktualnej ofercie MediaExpert.pl. Można je nabyć również w ponad 400 elektromarketach sieci, które działają poza galeriami handlowymi. Lista otwartych, w okresie od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., sklepów Media Expert opublikowana jest na stronie internetowej: sklepy.mediaexpert.pl .

Media Expert
press box