Pomoc assistance bardzo popularna w okresie Bożego Narodzenia

Z danych Mondial Assistance wynika, że tylko 24 grudnia ubiegłego roku firma udzieliła pomocy blisko 380  klientom. Najpotrzebniejsza była pomoc drogowa i auto zastępcze. Mniej popularne były wezwania do awarii domowych, chociaż interwencje hydraulików i elektryków również miały miejsce. Część klientów potrzebowała wsparcia przy awariach sprzętów domowych, zwłaszcza lodówek, pralek i zmywarek.

Główną przyczyną interwencji assistance była awaria samochodu, odpowiadająca za 54% wszystkich zgłoszeń. Kolizje i wypadki stanowiły 25% zgłoszeń. Awarie sprzętu gospodarstwa domowego to 11% wszystkich zgłoszeń tego dnia. Najwięcej próśb o pomoc assistance dotarło od mieszkańców województwa mazowieckiego (23%), małopolskiego (11%) oraz dolnośląskiego (9%).

Wigilia i okres Bożego Narodzenia na tle innych dni w roku, nie są dla nas najbardziej intensywne. Jednak każda zrealizowana prośba o pomoc ma zupełnie inny wymiar w tak szczególnym okresie. Awaria auta może oznaczać, że nasi klienci mogą nie dotrzeć na rodzinne spotkanie. Popsuta lodówka może bardzo skomplikować świąteczny czas. W Wigilię najlepiej można zrozumieć ideę assistance. My pracujemy 7 dni w tygodniu, całą dobę i w każde święta. W takie dni jak te realizujemy interwencje, które mają wręcz anegdotyczny charakter. Zdarzyło nam się na przykład instalować żyrandol, chwilę przed rozpoczęciem wigilijnej kolacji, a odświętnie ubrana rodzina tylko czekała, żeby móc wnieść świąteczne dania na stół rozświetlony przez nowy żyrandol. W zeszłym roku udało nam się zabezpieczyć zerwany dach, realizując tym samym skomplikowaną operację dekarską. Takie interwencje zostają w pamięci zarówno klientów, jak i naszych fachowców. Mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że udało nam się wielokrotnie uratować Święta klientów którzy poprosili nas o wsparcie – komentuje Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Zeszłoroczny pierwszy i drugi dzień Świąt był mniej intensywny w Centrum Operacyjnym, chociaż liczba interwencji nie spadała poniżej 200 interwencji dziennie. Jednak już w drugim dniu Świąt assistance interweniowało blisko 300 razy. Podobnie jak w dniu wigilijnym, klienci najchętniej korzystali z assistance dla auta oraz wsparcia przy domowych awariach.


Grupa Mondial Assistance: interwencja co 2 sekundy w każdym miejscu świata
Jesteśmy międzynarodowym liderem rynku assistance, ubezpieczeń turystycznych i osobistej opieki. Z usług Grupy, świadczonych na wszystkich kontynentach, korzysta 250 milionów ludzi, tj. 4% światowej populacji. To część naszego know-how, które uzupełnia doświadczenie z ponad 20 lat istnienia w Polsce. Od lat pracujemy na sukces wielu znanych Ci firm – również tych największych.

Mondial Assistance
press box