Nowa usługa w handlu: karta podarunkowa za używany telefon

Spędzanie więcej czasu w domu zachęca do robienia gruntownych porządków i przejrzenia „skarbów”, które leżą poukrywane na dnie szaf i szuflad. Znajdziemy w nich na pewno nieużywany od dawna sprzęt, w tym telefony, z którymi nie do końca wiadomo, co zrobić. Okazuje się, że możemy go wymienić na kartę podarunkową na zakup np. na nowego smartfona. Na to rozwiązanie wpadła, jako pierwsza na rynku elektroniki użytkowej, sieć MediaMarkt. Krótko po wprowadzeniu usługa cieszy się już sporą popularnością.

Często nie za bardzo wiemy, co zrobić z nieużywanym już smartfonem. Trzymać na dnie szuflady z myślą, że „kiedyś się przyda”? Sprzedać za symboliczną kwotę na aukcji internetowej? A może trzymać na pamiątkę, która za kilkadziesiąt lat okaże się cennym zabytkiem? Na pewno nie wyrzucać razem z innymi śmieciami, apelują ekolodzy.

MediaMarkt znalazł rozwiązanie na takie dylematy. Od niedawna przyjmuje w sklepach większość modeli używanych telefonów i smartfonów. Specjalista w sklepie sieci wycenia ich wartość, a cała kwota wędruje na naszą kartę podarunkową. Takie rozwiązanie daje konkretne korzyści.

Mamy pewność, że nasz używany telefon trafia w dobre ręce: zostanie ponownie wykorzystany, albo właściwie zutylizowany, bez szkody dla środowiska. Jest to o tyle ważne, że wielu z nas wciąż nie wie, jak prawidłowo pozbywać się elektrośmieci. Statystycznie, co piąty Polak1 wyrzuca je bez zastanowienia z odpadami zmieszanymi.
    
Jesteśmy europejskim liderem na rynku dystrybucji elektroniki użytkowej, dlatego spoczywa na nas bardzo duża odpowiedzialność w kształtowaniu postaw konsumentów. Edukujemy w kwestii bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii – od momentu zakupu sprzętu do jego utylizacji. Tę misję realizujemy, uwzględniając jednocześnie potrzeby klientów. Oczekują od nas kompleksowej oferty produktów, fachowej obsługi oraz rozwiązań „skrojonych” odpowiednio do ich indywidualnych potrzeb. Przyjmowanie używanych smartfonów to nasza nowa inicjatywa, korzystna dla środowiska i portfela klienta – mówi Małgorzata Parzymies, Dyrektor Działu Usług w MediaMarktSaturn Polska.

Jak mam wymienić używany telefon na kartę podarunkową w MediaMarkt?

Wystarczy udać się do Strefy Usług w najbliższym sklepie MediaMarkt, gdzie smartfon zostaje wyceniony. Wysokość kwoty, którą otrzymamy będzie zależała od modelu i stanu urządzenia. Po akceptacji warunków pracownicy odbierają od nas urządzenie i wręczają kartę podarunkową na uzgodnioną wcześniej kwotę. Co ważne, to my decydujemy, na co ją przeznaczymy: może być to nowy telefon, ale nie musi. Należy jedynie pamiętać, że wymiany sprzętu na kratę podarunkową możemy dokonać tylko stacjonarnie – ocena wartości telefonu przez Internet, nawet dla doświadczonego specjalisty, byłaby niemożliwa.

Czy MediaMarkt ma jeszcze inne usługi warte uwagi?

Kolejną nową usługą, z której mogą skorzystać na razie tylko mieszkańcy Warszawy i Krakowa, jest „Złota rączka”. Kiedy i jak z niej skorzystać? Jeżeli tylko mamy problem z montażem czy demontażem sprzętu, potrzebujemy małego wsparcia przy remoncie lub przeprowadzce, wystarczy kupić kartę z wybraną usługą, a następnie umówić telefonicznie wizytę fachowca. Infolinia (tel. 525 219 219) jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Chcemy zlecić gruntowne czyszczenie lodówki czy piekarnika? Również jest to możliwe. W zależności od tego, jak czasochłonna okaże się praca „FachMistrza” mamy do wyboru różne pakiety, np.:

– Usługa montażu to jednorazowy koszt 169 zł,
– Usługa czyszczenia i montażu (do 3 godzin) – 279 zł,
– Usługa czyszczenia i montażu (do 5 godzin) – 699 zł.

Odpowiadając na potrzeby klientów, MediaMarkt oferuje jeszcze wiele innych przydatnych usług. Wśród nich są m.in. pogwarancyjne naprawy sprzętów, również tych kupionych w innych sklepach.

Klienci sieci mogą skorzystać również z takich usług jak zabezpieczenie ekranu tabletu/smartfona folią ochronną, wgranie pakietu ochrony antywirusowej i przechowywanych danych McAfee LiveSafe dla komputera, smartfona itp. (roczna licencja zabezpieczy wiele urządzeń) oraz konfiguracja nowego komputera czy smartfona. Te urządzenia można również zamówić od razu skonfigurowane. Specjaliści mogą zadbać o optymalizację parametrów telewizora i odkazić lampą UV drobne przedmioty, jak telefony, zegarki, smartwatche, klucze, biżuterię itp.

Urządzenia kupione w MediaMarkt możemy także ubezpieczyć w programie Gwarancja+.

Z pełną listą usług MediaMarkt można zapoznać się na stronie sklepu.

MediaMarktSaturn Polska
press box