FERRO: Nowości armatury sanitarnej / październik 2020

Boxy podtynkowe

Wygodne w montażu, użytkowaniu i estetyczne – to cechy baterii natryskowych Algeo, Algeo Square i Fiesta w formie tzw. boxów podtynkowych w nowej ofercie FERRO.

W każdej z trzech kolekcji znajdziemy po dwa modele – dwufunkcyjny (natrysk/deszczownia i natrysk/wanna) i trzyfunkcyjny (natrysk, deszczownia, wanna). Wszystkie baterie zostały wyposażone w głowice ceramiczne i posiadają regulowaną głębokość montażu. Wbudowana libella ułatwia ustawienie produktu w pionie. Montaż przebiega szybko i sprawnie, a dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu elementów podtynkowych nie ulegają one zanieczyszczeniu w trakcie prac budowlanych poprzedzających ostatni etap wykończenia jakim jest mocowanie rozet i uchwytu. Zestaw nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie pozwala ukryć cały mechanizm w sposób „uporządkowany” w ścianie. Na zewnątrz widoczne są tylko elegancka metalowa maskownica, dyskretny ceramiczny przełącznik funkcji oraz uchwyt, w zależności od modelu idealnie płaski, oparty na motywie prostokąta (w modelu Algeo Square), płaski, ale o miękkiej, opływowej linii (Algeo) albo smukły, cylindryczny (Fiesta). Prosty design pasuje do łazienek urządzonych w nowoczesnym stylu, zarówno industrialnym, jak i na przykład glamour. Producent daje na baterie pięć lat gwarancji.

Zumba w kolorze roku 2020

Dla tych, którzy zakochali się w pełnym spokoju i elegancji kolorze roku 2020, którym według PANTONE jest Classic Blue, firma FERRO ma w ofercie nowość – baterię Zumba z niebieską wylewką.

Oprócz modnej barwy charakterystyczną cechą tego modelu jest elastyczność wylewki, dzięki czemu można ją dowolnie wyginać i ustawiać. Wysokość reguluje się w zakresie od 28 do 44 centymetrów, a zasięg – od 15 do 35 centymetrów. Zdecydowanie ułatwia to zmywanie naczyń, szczególnie dużych i o nietypowych kształtach. Bateria wyposażona została w regulator ceramiczny. Jej korpus pokrywa chromowana powłoka. Smukła, niebieska Zumba doskonale wkomponuje się zarówno w aranżację, w której odcień „blue” dominuje, jak i w tę, w której wprowadzono go jedynie punktowo.Nowy model Zumba II

Aby komfort wykonywania codziennych kuchennych czynności był jeszcze większy, a strefa zmywania cieszyła oko, oferta firmy FERRO poszerzyła się o model baterii Zumba II.

Ma wszystkie zalety znanej już Zumby. Elastyczna wylewka wygina się i zmienia kształt. Jej wysokość można regulować w zakresie od 29 do 44 centymetrów, a zasięg – od 18 do 38 centymetrów. Dodatkowym atutem Zumby II są dwie funkcje strumienia, których zmiana jest bardzo prosta – wystarczy przekręcić końcówkę wylewki jednym ruchem dłoni. Usprawnia to wykonywanie codziennych kuchennych czynności – innym strumieniem wody napełnimy czajnik, a innym na przykład opłuczemy warzywa. Połyskujący chromem korpus baterii ma stożkowatą formę, współgrającą z rozszerzającym się ku dołowi, chromowanym zakończeniem wylewki. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny. W zależności od kolorystyki i stylu kuchni możemy idealnie dopasować barwę wylewki. Do wyboru jest aż osiem kolorów: czerwony, czarny, cytrynowy, zielony, miętowy, beżowy, szary, biały.

Więcej: https://www.ferro.pl/nowosci-armatury-sanitarnej-pazdziernik-2020.html

FERRO 
press box