ALUPROF partnerem strategicznym 10. PLGBC Green Building Symposium

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) 8 października organizuje jubileuszową, 10. edycję PLGBC Green Building Symposium – tym razem w formacie online. W programie znalazły się prelekcje, case studies, panele dyskusyjne, rozmowy i szereg aktywności dodatkowych. ALUPROF, polski producent stolarki aluminiowej, jest partnerem strategicznym tego wydarzenia.

Jedna z najważniejszych dat dla branży

PLGBC Green Building Symposium to najbardziej opiniotwórcze wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce. Hasłem przewodnim jubileuszowej 10. edycji spotkania jest climate emergency, czyli kryzys klimatyczny. Wspólne podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego projektowania i modernizacji istniejących już budynków jest kluczem do sukcesu.

Sympozjum napędza proekologiczne innowacje i potencjał budownictwa pasywnego. To główna przestrzeń do wymiany doświadczeń i informacji na temat nauki, interakcji oraz technologii, które mają prowadzić do większej wydajności, bezpieczniejszego środowiska oraz lepszej jakości życia dla przyszłych pokoleń. Angażowanie społeczności zielonego budownictwa, w tym przedstawicieli architektury i designu z całego świata, to szansa na wdrożenie nowego standardu życia dla nas wszystkich.

ALUPROF SA – partner strategiczny

Europejski lider branży stolarki aluminiowej z Bielska-Białej – firma ALUPROF – jest partnerem strategicznym tegorocznej edycji. Systemy oferowane przez producenta nie tylko zwiększają szanse na otrzymanie certyfikatów zielonego budownictwa, takich jak BREEAM czy LEED. Ułatwiają też konsumentom podejmowanie świadomych decyzji o wyborze produktów i redukują negatywny wpływ procesu budowy oraz późniejszej eksploatacji budynku na środowisko naturalne.

– Zrównoważony rozwój firmy jest dla nas szczególnie ważny. Od wielu lat współpracujemy z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Pasywnego (PLGBC) przy inicjatywach popularyzujących „zielone budownictwo”. Jako firma wyznaczająca nowe trendy rynkowe czujemy się odpowiedzialni za przyszłość międzynarodowej architektury. W nowo wydanym czasopiśmie Aluprof albumie trendów AluBOOK: Green Zone, wspólnie z zaproszonymi ekspertami, architektami i naukowcami dyskutujemy m.in. o idei zrównoważonego budownictwa prezentując jednocześnie przykłady takich realizacji. Jak co roku świętujemy też Green Building Week serią infografik i tekstów o budynkach, w których zastosowano nasze systemy.  Z chęcią przystąpiliśmy więc do współpracy przy projekcie PLGBC Green Building Symposium – mówi Bożena Ryszka, dyrektor ds. Marketingu i PR ALUPROF.

Program wydarzenia

W tym roku, z uwagi na pandemię COVID-19, konferencja organizowana jest online, w formie streamingu dostępnego na stronie PLGBC. Prelegenci będą prezentować nowe badania, innowacyjne rozwiązania i case study związane ze zrównoważonym budownictwem. Wystąpienia zostaną podzielne na 4 strategiczne bloki tematyczne, odpowiadające wybranym celom zrównoważonego rozwoju, w których międzynarodowi eksperci branży odniosą się do tematów: działań na rzecz klimatu, wpływu budynków na nasze zdrowie i samopoczucie, gospodarowania zasobami i dążenia do zeroenergetycznego budownictwa w niedalekiej przyszłości.

– Podczas tegorocznego eventu online prezentowane będą wyróżniające się zielone budynki z całego świata. Uczestnicy posłuchają m.in. o najwyższym drewniano-aluminiowym budynku na świecie, czyli szwedzkim SARA Kulturhus autorstwa pracowni architektonicznej White Arkitekter, w którym zastosowano kilka z naszych systemów aluminiowej stolarki energooszczędnej – podsumowuje Bożena Ryszka.

Oprócz głównej części sympozjum organizatorzy zadbali też o interesujące aktywności dodatkowe: strefę coworkingową wirtualną wystawę fotografii „Environmental Photographer of the Year 2019” a nawet… gimnastykę!

10. PLGBC Green Building Symposium odbędzie się już 8 października. Więcej informacji i rejestracja na stronie: https://symposium.plgbc.org.pl .

Lider i innowator branży

ALUPROF SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. ALUPROF jest też jednocześnie jednym z liderów branży w Europie, dostarczając rozwiązania o uznanej, najwyższej jakości. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w 55 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne, aluminiowe systemy okienno-drzwiowe, fasadowe, przeciwpożarowe, konstrukcje antywłamaniowe, energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym, oraz systemy bramowe i roletowe.

Aluprof
press box