Co powinieneś wiedzieć przed zakupem okien?

Wybór stolarki okiennej do naszego domu jest niezwykle istotny, w końcu większość z nas dokonuje go raz, maksymalnie dwa razy w życiu. Warto więc zgłębić chociaż podstawową wiedzę na ten temat i rozważyć zakup od zaufanej marki, która zapewni nam najwyższą jakość produktu i usługi. W doborze okien pomocne okażą się również porady eksperta w salonie sprzedaży, który spersonalizuje nasze zamówienie dobierając najlepsze rozwiązania do konkretnego domu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Odpowiedni dobór okien do naszych potrzeb

Okna, to niezbędny element wykończenia naszych czterech kątów. Powinny zatem służyć nam jak najdłużej, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Postawmy więc na zaufane marki, które zagwarantują nam najwyższą jakość wykonania. Na rynku znajdziemy polskie firmy, które mogą pochwalić się już ponad 25-cio letnim stażem. Przez cały ten okres stały się jednymi z największych producentów okien w Europie, a niektóre z nich jak OKNOPLAST wyznaczają trendy dla całej branży na naszym kontynencie.

Istotną kwestią jest dobór stolarki okiennej do naszych indywidualnych potrzeb. Inne wyposażenie okna dedykowane jest do domów znajdujących się przy ruchliwej ulicy, a inne do samotnych domów narażonych na atak złodziei. Różne okna pasują także do różnego stylu wnętrz. Okno Prismatic idealnie pasuje do nowoczesnego wnętrza, zaś Prolux sprawdzi się w klasycznym stylu. Na rynku stolarki otworowej znajduje się obecnie wiele rozwiązań, które mogą zwiększyć komfort funkcjonalności w naszych czterech ścianach. Dodatkowo możemy wybierać spośród niezwykle szerokiej gamy kolorów, deseni czy oklein, które sprawią, że nasze okna będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

Parametry

W zależności od oczekiwań, odpowiednio dobrane okna mogą zapewnić nam niższe rachunki za prąd, ciszę, spokój, bezpieczeństwo czy większą ilość wpuszczanego do wnętrza światła. Warto zatem zwrócić uwagę na parametry zastosowane w poszczególnych rozwiązaniach. OKNOPLAST oferuje wiele różnych możliwości. Jeżeli zależy nam na dużej ilości wpadającego dziennego światła, możemy wybrać efektowne duże przeszklenia w HST czy SLIDE od OKNOPLAST lub okna Pixel, które zapewniają więcej światła niż standardowe PVC.

Warto zwrócić uwagę również na inne parametry jak, np. izolacyjność akustyczną, jeśli nasz dom ulokowany jest w pobliżu miejsc generujących hałas czy na współczynnik przenikalności cieplnej Uw, jeśli chcemy oszczędzić na ogrzewaniu. W przypadku współczynnika Uw, im jest on niższy, tym lepiej chroni przed przenikaniem zimna do wnętrza. W tym przypadku nasz wybór mógłby paść na okna Winergetic Premium czy Winergetic Premium Passive, które idealnie się do tego sprawdzą.

Jeśli natomiast zależy nam na dodatkowym zabezpieczeniu domu przed włamaniem, możemy postawić na okna antywłamaniowe. W tym przypadku istotne jest, aby okna wyposażone były w standard klasy odporności RC1 lub RC2 – im wyższa klasa, tym bezpieczniej. Wysokie parametry antywłamaniowe mogą być zapewnione przez klamkę wyposażoną w kluczyk lub przycisk czy specjalne zaczepy antywyważeniowe i zwiększoną ilością punktów ryglujących. Warto również zwrócić uwagę na pakiet szybowy 4 Xglass, który daje nam 3 korzyści – więcej światła, ciepła i ciszy.

Profesjonalny pomiar

Okna tworzone są pod konkretny wymiar, zatem od razu po wyborze odpowiedniego rodzaju, powinniśmy skupić się na precyzyjnym pomiarze wnęki okiennej. Warto zadanie to zlecić ekspertom, którzy swoim sprawnym okiem wypatrzą każdy istotny szczegół, mający wpływ na funkcjonalność okien.

Montaż okien

Ostatnim już krokiem w wyposażeniu naszych czterech kątów w stolarkę okienną, jest jej montaż. Odpowiednio wykonany może sprawić, że będziemy cieszyć się pełnią możliwości wynikającą z parametrów naszych okien. Warto zatem skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy wykonają sprawny i fachowy montaż. Eksperci z OKNOPLAST polecają wybór ciepłego montażu, który zapewni najlepszą termoizolację w pomieszczeniach.

OKNOPLAST
press box