ASTOR dystrybutorem Kawasaki Robotics na 12 krajów Europy Centralnej i Wschodniej

Strategiczna umowa pomiędzy ASTOR i Kawasaki Robotics, w ramach której  ASTOR i Kawasaki Robotics wzmocnią współpracę w regionie Europy Wschodniej i Centralnej, podpisana została w Berlinie i obowiązuje od 1 lipca. To kolejny etap budowania trwających od 2007 roku relacji biznesowych. ASTOR będzie odpowiadał za rozwój sprzedaży i współpracę w kanale partnerskim w 13 krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

To bardzo mocne potwierdzenie nie tylko wzajemnego zaufania, które jest fundamentem w biznesie. To także efekt udanej działalności,  jaką prowadzimy od ponad 13 lat. Wzmacniamy i rozwijamy nie tylko markę Kawasaki Robotics w Polsce, ale także rozwijamy robotyzację w sensie postępu technologicznego – mówi Stefan Życzkowski, prezes ASTOR i dodaje, że podpisanie tak znaczącej umowy odbiera jako potwierdzenie skuteczności swojej firmy we wzmacnianiu zainteresowania inwestycjami w robotyzację w fabrykach i zakładach w Polsce. To docenienie nie tylko wyników sprzedażowych. Mamy podobną wizję prowadzenia współpracy z ludźmi, w tym podejścia do klientów, świetnego wsparcia technicznego po zrealizowanej inwestycji (m.in. 24-godzinny serwis robotowy) oraz umiejętnego dzielenia się wiedzą w ramach dynamicznie rozwijającego się Centrum Szkoleniowego Robotyki – podsumowuje Stefan Życzkowski.

Z perspektywy Kawasaki Robotics GmbH współpraca między ASTOR a Kawasaki osiągnęła poziom, który był powyżej naszych oczekiwań. Bardzo doceniamy działania marketingowe mające na celu wzmacnianie marki Kawasaki Robotics w Polsce oraz profesjonalny styl pracy całej organizacji ASTOR. Doprowadziło to do znacznego wzrostu udziału Kawasaki Robotics w rynku robotowym w Polsce. To, plus szczególny duch optymizmu, który zawsze czujemy, spotykając się z zespołem ASTOR, utorowało drogę do tej silnej współpracy – potwierdzają Kenji Bando, prezes Kawasaki Robotics GmbH oraz Carsten Stumpf, wiceprezes Kawasaki Robotics GmbH.

Co to dokładnie oznacza?

Nowa struktura Kawasaki Robotics Central and Eastern Europe HUB (Kawasaki Robotics CEE HUB, która obejmuje Polskę, Estonię, Litwę, Łotwę, Białoruś, Ukrainę Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię oraz Słowenię jest zarządzana przez ASTOR i ma swoją siedzibę w ASTOR Robotics Center w Krakowie. Powstała ona przede wszystkim w wyniku potrzeby zwiększenia szybkości wsparcia i dostępności dla w/w krajów będących w sieci dystrybucyjnej Kawasaki Robotics Europe. Polska jako satelita Kawasaki Robotics GmbH to także potencjał na jeszcze większą synergię pomiędzy krajami z uwagi na podobieństwa mentalne między krajami i lepsze rozumienie rynku w tej części Europy. Tym samym ASTOR staje się  centrum dystrybucyjnym robotów i osprzętu robotowego Kawasaki Robotics w tej części Europy. Wartością dodaną, jaką ASTOR wnosi w nową, strukturę jest hala magazynowa,  doświadczony zespół inżynierów robotyków, bogate zaplecze projektowo-techniczno–szkoleniowe, które dostarcza rozwiązania zrobotyzowane na miarę Przemysłu 4.0. Daje to przewagę konkurencyjną wszystkim współpracującym z ASTOR firmom tak w Polsce, a obecnie także w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Główne zadania i cele postawione przed Kawasaki Robotics CEE HUB to rozwój w zakresie dostarczanej wiedzy i zwiększenie sprzedaży robotów Kawasaki.


ASTOR od ponad 30 lat wspiera Klientów w podnoszeniu efektywności i konkurencyjności poprzez automatyzację, robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych. W 2016 roku niezależna firma doradcza Frost & Sullivan przyznała nam nagrodę Polish Industrial Automation Customer Value Leadership Award. Lider w zakresie propagowania idei Przemysł 4.0 w Polsce. Poprzez liczne warsztaty wspiera klientów w budowaniu map drogowych do Przemysłu 4.0″. W 2017 roku ASTOR opublikował autorską koncepcję w zakresie rozwoju kompetencji inżynierów – Inżynier 4.0TM.
ASTOR – firma z  polskim kapitałem, marka technologiczna konsekwentnie budowaną od ponad 30 lat.  W Polsce reprezentuje globalne marki, m.in. Emerson, Kawasaki Robotics, Wonderware, Epson, MiR, Satel, Horner. W siedmiu oddziałach w całej Polsce (Kraków, Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk, Szczecin i Wrocław) pracuje około 150 osób. W 2019 w Krakowie powstało  ASTOR Robotics Center. To odpowiedź na dynamiczny rozwój robotyzacji w Polsce.  Kierunek wspierania rozwoju i transformacji Klientów firmy wyznacza Przemysł 4.0.

Więcej o ASTOR
https://www.astor.com.pl/

Kawasaki Robotics
https://kawasaki-robotics.astor.com.pl/

ASTOR
press box