Czwarty odcinek programu „Salonowe Rewolucje” jest już w Internecie

Wielu handlowców zastanawia się, co wpływa na decyzje zakupowe klientów oraz jak skutecznie sprzedać produkt. Polski producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI znalazł na to receptę. Wraz z grupą ekspertów, m.in. dr Markiem Borowińskim, znanym Shop Doctorem, pokazuje innowacyjne podejście i know-how przyszłości. Już od 4 czerwca na kanale YouTube marki WIŚNIOWSKI można bezpłatnie obejrzeć czwarty odcinek programu „Salonowe Rewolucje”. Widzowie serii przekonają się, w jaki sposób zmienić zwykłe punkty handlowe w nowoczesne salony sprzedaży XXI.

Nowy odcinek programu „Salonowe Rewolucje” przedstawia szybką metamorfozę salonu JAPI-BUD z Pszczyny. Dzięki nowej aranżacji przestrzeni, wykorzystującej autorską koncepcję komunikacji produktowej, całe pierwsze piętro zmieniło się w nowoczesną przestrzeń sprzedażową. Powstała także zupełnie nowa ekspozycja na zewnątrz, która stanowi wizytówkę salonu. Proces zmian można obejrzeć pod linkiem www.youtube.com/watch?v=ljkjdVUZgSQ&feature=youtu.be oraz na stronie projektu: www.salonowerewolucje.pl .

Ekspozycja zewnętrzna, powstała w miejscu niewykorzystanej przestrzeni, prezentuje bramę i ogrodzenie MODERN marki WIŚNIOWSKI. To ogrodzenie jest częścią systemu Home Inclusive, która łączy wzorniczo bramy, okna, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI. Goście salonu mogą także sprawdzić jak działa MultiBox, czyli funkcjonalny słupek pełniący rolę skrzynki na listy i paczki oraz w jakich wariantach występuje. Ta część to dopiero zapowiedź tego, co znajduje się w środku, a jej zadaniem jest zachęcić potencjalnego klienta do wejścia.

Wewnątrz centralną część stanowi Strefa Konceptu, w której równomierne oświetlenie potęguje wrażenie spójności bram, okien, drzwi i ogrodzenia w kolorze z palety barw Home Inclusive 2.0. Kolekcja ta pozwala dobrać kluczowe elementy posesji i domu tak, by harmonijnie się dopełniały i tworzyły przemyślaną oraz spójną całość. Niezwykle istotną rolę odgrywają tu strukturalne barwy z drobinkami metalicznymi, nadające efekt 3D powierzchni.

Co wyróżnia salon JAPI-BUD z Pszczyny?

Punktu sprzedaży JAPI-BUD dzięki metamorfozie marki WIŚNIOWSKI zyskał zupełnie nowe oblicze. Nie tylko od strony wizualnej, ale i komunikacji z klientami.

– Kluczowa jest tu innowacyjna komunikacja produktowa. Nadaliśmy jej wizualny wymiar, a zaczynamy od oprowadzania klienta po salonie, żeby pomóc odnaleźć mu się w przestrzeni i sprawić, aby zobaczył pełną ofertę w odpowiedniej kolejności. Dzięki zastosowaniu strzałek wiadomo w jakim kierunku się przemieszczać i co się tam znajduje – takie wskazówki są bardzo cenne. Ponadto produkty na ekspozycji są oznaczone specjalnymi naklejkami zawierającymi polecenia zachęcające do interakcji i podstawowe informacje – tłumaczy dr Marek Borowiński Shop Doctor i ambasador projektu „Salonowe Rewolucje”. – Chcemy, aby kupujący wypróbował prawdziwe produkty: otworzył, dotknął, sprawdził jak działają, dlatego nie montujemy kartonowych imitacji. Klient wie, co kupuje, nie podejmuje decyzji na podstawie obrazka w katalogu ani modelu z plastiku – dodaje dr Borowiński.
 
Salonowe Rewolucje – współpraca z ekspertami

Salonowe Rewolucje to projekt stworzony we współpracy z Shop Doktorem Markiem Borowińskim – ekspertem Visual Merchandisingu i ambasadorem programu. Specjalizuje się on w neuromerchandisingu, psychofizjologii widzenia i oddziaływania kolorów na konsumentów. Projekty wnętrz, ekspozycji i otoczenia salonu stworzyli dyplomowani architekci pracujący dla marki WIŚNIOWSKI.

Kolejne odcinki programu „Salonowe Rewolucje” będą pojawiały się cyklicznie co miesiąc na kanale marki WIŚNIOWSKI w serwisie YouTube pod adresem https://www.youtube.com/user/FirmaWISNIOWSKI .

Salony sprzedaży, które wzięły udział w projekcie Salonowe Rewolucje:

  • P.P.H.U. „Artex” Artur Petla
  • P.P.H.U. BOMARD Czesław Kędziora
  • P. H. U. Olbud Straszyn
  • JAPI-BUD DUDA Sp.j.
  • P.P.H.U. TERMO-DOM Janusz Dudek  
  • Materiały Budowlane Sp. z o.o.
  • F. P. H. U Nowoczesny Dom  
  • P. H. U. SOTAR Zbigniew Soprych


Wiśniowski – Czołowy polski producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń oraz nowoczesnych rozwiązań dla domu. Firma z 30-letnim doświadczeniem w branży budowlanej. WIŚNIOWSKI posiada centrum technologiczno-produkcyjne zapewniające jakość i najwyższe standardy, a stałe doskonalenie personelu, produktów i linii technologicznych przyczynia się do powstania produktów na najwyższym poziomie, cenionych w kraju i za granicą.

WIŚNIOWSKI
press box