Black design w łazience i kuchni

Czerń sprzedaje się jak świeże bułeczki. Także w przestrzeni łazienki i kuchni. Dziś rynkowa oferta czarnego wyposażenia tych wnętrz obejmuje głównie armaturę, ale znajdziemy również czarne meble, wanny, ceramikę, zlewozmywaki czy płytki. Czerń to bezpieczny sposób na odmianę. I trzeba dodać – wyjątkowo elegancki i ponadczasowy. Dostępny na rynku asortyment czarnej armatury łazienkowej i kuchennej właśnie uzupełniły nowe modele marki FERRO z kolekcji: Stratos Black, Zicco Black, Algeo Square Black/Chrom, Algeo Black oraz kuchenne baterie Ratio i Lugio. Wszystkie w wykończeniu satynowego matu.

 

Nowa czerń to… czerń – także w łazience i kuchni

Stratos Black to najbardziej rozbudowana linia spośród nowych propozycji w czerni. W jej skład wchodzi aż osiem modeli: bateria umywalkowa w wersjach: stojącej, nablatowej i podtynkowej, wannowa ścienna, bidetowa stojąca, natryskowa ścienna oraz dwie baterie natryskowe podtynkowe (z przełącznikiem dwufunkcyjnym i bez). Design baterii charakteryzują płaskie powierzchnie wylewek oraz uchwytów. Świetnie podkreśla je wykończenie w kolorze czarnego matu. Stratos Black to kolekcja, która pozwoli kompletnie wyposażyć łazienkę w jakościową armaturę o nowoczesnych, designerskich formach.

Kolejna propozycja w czerni to seria Zicco Black. W jej skład wchodzi pięć modeli: umywalkowy, bidetowy, wannowy, prysznicowy i zlewozmywakowy. Ich design nawiązuje do kształtu prostokąta. Praktycznie wszystkie elementy kolekcji – wylewki, korpusy, uchwyty, rozety oraz rączkę natrysku – oparto na prostokątnym profilu. Sporo tu zatem kątów ostrych i kanciastych form. Warto to podkreślić szczególnie w przypadku modelu zlewozmywakowego. W tych rozwiązaniach powszechnie stosuje się bowiem wylewki okrągłe. Baterie Zicco Black doskonale sprawdzą się w różnych stylach wnętrza – od bardzo nowoczesnych, przez awangardowe po klasyczne.

Czarne modele w rodzinie Algeo i Algeo Square

Design linii Algeo Square Black/Chrome spodoba się tym, którzy lubią minimalizm i proste, eleganckie formy podkreślone matową czernią wykończenia. Baterie – podobnie jak w modelach Stratos Black – cechuje charakterystyczna, płaska powierzchnia uchwytu i wylewki. Algeo Square Black/Chrom wyróżnia się jednak na tle innych propozycji. Wszystko za sprawą interesującego połączenia czarnego matu z błyszczącym chromem. Linię zaprojektowano bowiem tak, że wybrane elementy wylewki, uchwytu sterującego czy korpusu pokryto tradycyjną powłoką chromowaną. Pozostałe są w kontrastowym kolorze czerni. Zabieg elegancko podkreśla wyjątkowe kształty armatury. W kolekcji znajdziemy baterię umywalkową w wersji stojącej i nablatowej, bidetową, wannową ścienną oraz natryskową ścienną.
Siostrzana kolekcja Algeo Square Black/Chrome – czyli Algeo Black posiada bardziej miękkie, cylindryczne kształty. Baterie w całości wykończone są w matowej czerni. Ciekawą propozycją w tej serii jest stojąca bateria umywalkowa z obrotową wylewką. Poza tym uzupełniają ją modele: umywalkowy stojący i umywalkowy nablatowy stojący, a także bidetowy, wannowy ścienny i natryskowy ścienny. Wszystkie baterie z obu linii wyposażono w niezawodny regulator ceramiczny, który pozwala na łatwe i szybkie ustawienie optymalnej temperatury wody. Uniwersalny design rodziny Algeo Square Black/Chrom i Algeo Black sprawia, że świetnie odnajdują się one w bardzo odmiennych stylistycznie łazienkach.

Elegancka czerń w kuchni

Zlewozmywakowa bateria w czerni to idealne uzupełnienie nowoczesnego wnętrza kuchennego, w którym armatura, sprzęt AGD czy akcesoria pozostają w tej samej tonacji kolorystycznej. Nowe propozycje kuchenne Ratio i Lugio utrzymane są w stylu skandynawskim. Ich oszczędne kształty podkreśla elegancja matowej czerni. Są idealnym rozwiązaniem dla zwolenników prostych, wyrazistych form. Obie posiadają delikatny uchwyt sterujący i obrotową wylewkę. Wyposażone są w regulator ceramiczny.

Więcej informacji: https://www.ferro.pl/black-design-w-lazience-i-kuchni.html

FERRO  www.ferro.pl
press box