Zestawy natryskowe z deszczownią

Ostatnie lata to czas sporych zmian, jeśli chodzi o produkty dedykowane strefie prysznica. Wystarczy przyjrzeć się zestawom natryskowym.

Jeszcze kilka lat temu idealnym rozwiązaniem był zestaw z rączką i drążkiem. Możliwość łatwego ustawienia wysokości mocowania rączki była spełnieniem marzeń wielu fanów tej formy kąpieli. Na szczęście na tym nie poprzestaliśmy. Kolejne lata przynosiły nowe udogodnienia: coraz większe główki prysznicowe z kilkoma rodzajami strumienia, nieskręcające się węże, baterie termostatyczne, dodatkowe półki i koszyki. Każdy z tych elementów to niewątpliwie ważny krok w podnoszeniu komfortu kąpieli. Dziś jednak wkroczyliśmy na zupełnie nowy poziom, w którym główną rolę w natrysku odgrywa deszczownia.

Możemy mówić o stopniowym i zdecydowanym wypieraniu natrysków przesuwnych na rzecz tych wyposażonych w deszczownię – mówi Michał Kopeć, kierownik marketingu ds. rozwoju produktów w Ferro. To niezwykle mocny trend, który staramy się podkreślać w naszej wciąż poszerzającej się ofercie z tego segmentu. Dlatego proponowany przez Ferro asortyment zestawów natryskowych z deszczownią jest nie tylko bogaty, ale i zróżnicowany. I to on aktualnie stanowi zdecydowaną większość naszych propozycji dedykowanych prysznicom. Znaleźć w nim można modele w różnej stylistyce, jak również te wyposażone w baterie, czy systemy oszczędzające wodę.

Wśród propozycji Ferro warto zwrócić uwagę na zestawy natryskowe z deszczownią Rondo i Squerto (na zdjęciu poniżej). To funkcjonalne rozwiązania, które dodatkowo wyróżnia przystępna cena. Każdy z nich posiada uniwersalne podłączenie do baterii natryskowej lub wannowej. A ponadto m.in. deszczownię: Rondo – o średnicy 20 cm, a Squerto – o wymiarach 20×20 cm, drążek metalowy o długości 106 cm oraz 3-funkcyjną rączkę natryskową. Zestawy te idealne wpiszą się w niemal każdą aranżację łazienkową, a do tego ich montaż nie wymaga zbyt dużo miejsca.

 

Kolejne propozycje to zestawy natryskowe Rondo Lux (na zdjęciu poniżej) i Squerto Lux. Ich design można określić jako bardziej wysublimowany, a cechą charakterystyczną są głowice deszczowe dalej odsunięte od ściany niż w modelach opisanych wyżej, co dodatkowo podnosi komfort kąpieli. Zestawy posiadają deszczownie o wymiarach: Rondo Lux – średnica 20 cm, Squerto Lux – 20×20 cm. Ponadto wyposażono je w uniwersalne podłączenie baterii natryskowej lub wannowej, 3-funkcyjną rączkę prysznicową, metalowy drążek oraz elegancką półkę na kosmetyki. Rondo Lux i Squerto Lux sprawdzą się świetnie w łazienkach, w których na prysznic przeznaczono więcej miejsca – np. tych zaaranżowanych w formie modnej kabiny typu walk-in.  Równie dobrze mogą pełnić funkcję prysznica montowanego przy wannie. W takim przypadku warto pomyśleć np. o parawanie nawannowym, który zabezpieczy łazienkę przed zachlapaniem.

Kolejne propozycje to zestawy natryskowe z deszczownią, w których postawiono na oszczędność wody. Ta od lat jest priorytetem dla Ferro. Mowa o zaawansowanych rozwiązaniach Amiga VerdeLine (na zdjęciu poniżej) i Amigo VerdeLine. Oba wyposażono w zapewniającą komfortową kąpiel głowicę deszczową, rączkę natryskową oraz półkę na kosmetyki. Jednak te modele to przede wszystkim zauważalna oszczędność wody. Oprócz specjalnych ograniczników przepływu wykorzystanych w rączce natryskowej i deszczowni, producent wyposażył je w system napowietrzania – Ferro Air-in System. Dzięki temu podczas kąpieli możliwe jest zużycie ok. 50% mniej wody niż w standardowych rozwiązaniach. Jednocześnie strumień deszczowni i rączki pozostaje mocny i szeroki.

Bogatą ofertę zestawów natryskowych z deszczowniami uzupełniają modele z bateriami. Wśród nich warto wyróżnić model Trevi. To minimalistyczne w formie kompletne połączenie deszczowni z natryskiem i baterią termostatyczną. Zestaw wyposażono w głowicę talerzową stalową SLIM o średnicy 30 cm, 3-funkcyjną rączkę prysznicową, baterię termostatyczną z przełącznikiem ceramicznym deszczownia/rączka natryskowa oraz blokadą gorącej wody. Trevi to propozycja do nowoczesnych łazienek.

FERRO  www.ferro.pl
press box