Najchętniej kupowane płyty i winyle z muzyką w 2019 roku

Mimo wzrostu popularności platform streemingowych, Polacy nadal chętnie kupują muzykę na płytach CD i winylowych.  Przygotowane przez MediaMarkt zestawienie Top 10 najpopularniejszych płyt w 2019 roku otwierają polscy wykonawcy. Ogółem znalazło się tu aż pięć krajowych produkcji.

Płyty kompaktowe nadal cieszą się dużą popularnością. Wielu miłośników muzyki z niecierpliwością czeka na kolejne albumy ulubionych artystów, aby włączyć je do swojej płytoteki.

Duży wybór zarówno nowości jak i klasyki można znaleźć w sklepach sieci MediaMarkt, która przygotowała zestawienie 10 najpopularniejszych płyt oraz 10 najchętniej kupowanych winyli w 2019 roku.

Muzyczny top 10 płyt CD najchętniej kupowanych w sieci sklepów MediaMarkt w 2019 roku należy przede wszystkim do rynkowych nowości. Wyjątki są trzy: nieśmiertelni Pink Floydzi („The Wall”), składanka „Męskie Granie 2018” i „Platinum Collection” legendarnego brytyjskiego zespołu Queen.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na szczycie listy znalazł się Dawid Podsiadło i jego „Małomiasteczkowy”. To mocne potwierdzenie dominacji artysty, a od niedawna także producenta, na rodzimym rynku muzycznym – tym bardziej, że album wydano jeszcze pod koniec 2018 roku i od tego czasu pojawiło się sporo nowości.

Drugie miejsce rankingu zajął krążek Wojtka Sokoła – jednego z najpopularniejszych polskich raperów. „Sokół” jest pierwszym w pełni solowym albumem artysty i zawiera trzynaście utworów, reprezentujących różne gatunki. Na płycie gościnnie pojawiają się m.in. Taco Hemingway, PRO8L3M i Hewra.

Na trzecie miejsce zestawienia najlepiej sprzedających się płyt 2019 roku w sieci MediaMarkt trafiła ścieżka dźwiękowa z uwielbianego przez miliony filmu „A Star Is Born” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem. Cała płyta to idealna propozycja dla fanów muzyki pop oraz country: 34 utwory, ponad połowa z nich w wykonaniu największych gwiazd kinowej produkcji.

Sukcesem może się pochwalić O.S.T.R., utalentowany freestylowiec, pięciokrotny laureat nagrody „Fryderyka”. Raper ze swoją „Instrukcją obsługi świrów” uplasował się na wysokiej, czwartej pozycji rankingu. Wszystkich wiernych fanów zapewne ucieszy zapowiedź kolejnego albumu Ostrego. „Gniew” ma się ukazać w lutym.

Zarówno piątego, jak i szóstego miejsca muzycznego top 10 broni Rammstein, najbardziej kultowy industrial metalowy zespół na świecie. W połowie listy uplasował się ich ostatni, siódmy z kolei album – „Rammstein”, oczko niżej – jego specjalne wydanie.

Miejsce siódme to nieśmiertelna klasyka, czyli Queen. Zespół, który nie wymaga przedstawiania. „Platinium Collection” cieszyło się w ubiegłym roku na tyle dużym zainteresowaniem, by wyprzedzić w zestawieniu dwa albumy dokumentujące niezwykłe trasy koncertowe z udziałem polskich artystów: „Męskie Granie 2018” oraz „Męskie Granie 2019”.

Top 10 muzycznych płyt zamyka „The Wall” Pink Floydów – co pokazuje, że zespół zdobywa serca kolejnych pokoleń fanów klasycznego rocka.

Wśród najlepiej sprzedających się w ubiegłym roku winyli bez większego zaskoczenia. Na pierwszym miejscu „Dark Side of the Moon” znanych i kochanych Pink Floydów. Tuż za nimi balansujące na granicy rocka i synth popu Alphaville z „Forever Young”, poza tym aż trzy propozycje od Led Zeppelin. Zacne grono zamyka brytyjski rock (Marillion) i angielski heavymetal (Iron Maiden).

Bieżący rok zapowiada się ciekawie pod względem premier – zarówno polskich, jak i zagranicznych wykonawców. Z niecierpliwością czekamy na album Adele – mamy nadzieję, że pojawi się w tym roku. – mówi Remigiusz Gruba z Działu Zakupu sieci MediaMarkt.


TOP 10 najchętniej kupowanych płyt w sieci MediaMarkt w 2019 roku:

1. „Małomiasteczkowy” – Dawid Podsiadło
2. „Wojtek Sokół” – Sokół
3. „A Star Is Born (PL)” – Lady Gaga, Bradley Cooper
4. „Instrukcja Obsługi Świrów” – O.S.T.R.
5. „Rammstein” – Rammstein
6. „Rammstein Special Edition” – Rammstein
7. „Platinum Collection” – Queen
8. „Męskie Granie 2019” – Męskie Granie 2019
9. “Męskie Granie 2018” – Męskie Granie 2018
10. “Wall 2011” – Pink Floyd

Rynek płyt winylowych w Polsce od kilku lat rośnie. Z najnowszego raportu Nielsena1 wynika, że grono osób zakochanych w czarnej płycie zwiększa się na całym świecie.
Fani czarnego krążka, doceniający oryginalne brzmienie, pozbawione cyfrowej obróbki szukają nie tylko nowych albumów, ale też kultowych, klasycznych tytułów największych artystów.

TOP 10 najchętniej kupowanych winyli w sieci MediaMarkt w 2019 roku:

1. „Dark Side of the Moon” – Pink Floyd
2. „Forever Young” – Alphaville
3. „Led Zeppelin I” – Led Zeppelin
4. „Led Zeppelin II” – Led Zeppelin
5. „Led Zeppelin III” – Led Zeppelin
6. „Animals 2011 Remastered” – Pink Floyd
7. „The Wall (Limited Edition)” – Pink Floyd
8. „Misplaced Childhood” – Marillion
9. „Numer of the Beast (Limited Edition)” – Iron Maiden
10. „Led Zeppelin IV (Remastered)” – Led Zeppelin


O MediaMarkt
MediaMarkt jest międzynarodową siecią specjalistycznych sklepów, oferujących najpełniejszą ofertę z zakresu elektroniki użytkowej. Można tu kupić zarówno premierowe, innowacyjne produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt w najlepszych cenach oraz produkty marek własnych. Wychodząc poza typową rolę sklepu, MediaMarkt oferuje bogaty pakiet usług dodatkowych oraz profesjonalne doradztwo, stając się przewodnikiem w tak szybko rozwijającym się cyfrowym świecie. MediaMarkt stawia sobie za cel zapewnienie jak najszerszego dostępu do najnowszej elektroniki, dlatego konsekwentnie realizuje strategię rozwoju wielokanałowego.

MediaMarktSaturn Polska
press box