Jak w prosty sposób ożywić kuchenne i łazienkowe wnętrze?

Elementy wyposażenia w żywych, radosnych kolorach mogą sprawi , że codzienne czynności wykonywać będziemy chętniej i  łatwiej. Aranżacje, w których pojawiają się detale w wiosennych lub letnich barwach, sprzyjają dobremu samopoczuciu.  Cieszą zwłaszcza podczas pochmurnych, deszczowych dni, przypominając wspaniały wakacyjny wypoczynek.

Sprawdzają się najlepiej w pomieszczeniach, w których każdego dnia spędzamy dużo czasu – w łazience i kuchni. Niekiedy wystarczą niewielkie gadżety, by rozjaśnić wnętrze i wprowadzić do niego odrobinę świeżości. Zamiast całkowitej zmiany wystroju możemy wyposażyć pomieszczenie na przykład w kolorowe akcesoria i kwiaty. Nowy dywanik łazienkowy, zasłonka prysznicowa, estetyczne pojemniki na produkty spożywcze potrafią zmienić wygląd wnętrza, sprawiając, że staje się ono bardziej przyjazne.
 
Utrzymaną w bieli i szarościach kuchnię ożywią detale w kolorach zdecydowanych, płytki w malachitowej zieleni, taborety z brązowymi siedziskami, kwiaty na kuchennej wyspie czy bordowe bądź fioletowe poduchy w części jadalnianej. Z takim wystrojem wspaniale koresponduje elegancka bateria z kolekcji Adore marki Ferro z dekoracyjnym połączeniem barw – bieli i chromu.
 

Do tego kuchennego wnętrza radosny, wakacyjny nastrój wprowadza oryginalna bateria zlewozmywakowa Zumba z wylewką w kolorze cytrynowym. Możemy ją w dowolnej chwili wymienić, gdyż wylewki są oferowane oddzielnie w blistrach. Bateria znakomicie współgra z wielobarwnymi owocami i warzywami ułożonymi w szklanych misach, niewielkim drzewkiem cytrynowym ozdabiającym kuchenny blat oraz umieszczonymi w doniczkach aromatycznymi ziołami, które są częścią każdego letniego menu.
 

Łazienkę, w której dominują odcienie zieleni widoczne przede wszystkim na ścianach, rozjaśnimy wprowadzając akcenty w podobnej tonacji kolorystycznej, ale przełamanej barwą białą, żółtą i kremową. Kwiat w dużej białej doniczce, świece na bambusowej tacy czy zasłonka z roślinnym motywem świetnie pasują do wystroju i niezastąpionych łazienkowych sprzętów takich jak wanna, umywalka czy estetyczne baterie pokryte lśniącą chromowaną powłoką. W aranżacji są nimi baterie z kolekcji Savio – wannowa i umywalkowa.
 

Łazienkę w stonowanej kolorystyce doskonale ożywi bukiet róż, który z pewnością uprzyjemni również zabiegi pielęgnacyjne. Delikatna różowa barwa tych pięknych kwiatów idealnie współgra z kolorem szafki i zielenią umieszczonych w różnych miejscach roślin doniczkowych, czyniąc wnętrze zdecydowanie cieplejszym. W aranżacji wykorzystano nowoczesną i ładnie prezentującą się armaturę – baterie z oszczędzającej wodę linii Alba VerdeLine o lekko połyskującej chromowanej powierzchni.
 

A jeśli jesteśmy gotowi na poważniejsze zmiany aranżacji, możemy wyposażyć pomieszczenie w płytkich ścienne w soczystej zieleni oraz akcesoria łazienkowe i ręczniki w kolorze żółtym. Taki zestaw z pewnością nie pozwoli zapomnieć o czasie spędzanym na łonie przyrody i beztroskich wakacyjnych chwilach. Wnętrze wyposażone zostało w funkcjonalne baterie z linii Kvadro oraz doskonale komponujący się z nimi zestaw natryskowy przesuwny Quadro.

 Najprostszym sposobem na ożywienie aranżacji jest uzupełnienie jej o różne detale w barwach przełamujących jednolitą kolorystykę. Poszukiwanie odpowiednich gadżetów urozmaicających dotychczasowy wystrój, może okazać się również fascynującą podróżą przez świat oryginalnych wzorniczo i zarazem praktycznych elementów wyposażenia.

FERRO  www.ferro.pl
press box