Strefa nowoczesnego prysznica

Duży lub niewielki – niezależnie od tego, jaki rozmiar ma prysznic, dziś może być miejscem prawdziwego odpoczynku i głębokiego relaksu. Wszystko zależy od jego estetyki, ale głównie od wyboru odpowiedniej armatury prysznicowej.

Czasy, w których prysznic kojarzony był jedynie ze strefą publiczną bądź łazienką tak małą, że wanna nie mogła być w niej ustawiona, na szczęście mamy za sobą. Prysznic to dziś jeden z głównych bohaterów łazienkowego świata, a linie produktów mu dedykowanych rozwijają się niezwykle prężnie. Dość powiedzieć, że to właśnie w tym asortymencie producenci mocno postawili na rozwój w nurcie smart home. Prysznic sterowany smartfonem, głosem, zapamiętujący preferowane ustawienia temperatury i strumienia wody w zależności od tego, który z użytkowników bierze kąpiel – to nie futurologia. Takich produktów znajdziemy coraz więcej na naszym rynku, a z pewnością nie jest to ostatnie słowo producentów, jeśli chodzi o prysznic w nurcie smart home. Póki co, urządzając tę strefę łazienki najczęściej sięgamy jednak po znane i sprawdzone rozwiązania.

Współczesny prysznic otrzymał zdecydowanie nową funkcję. Obok głównej – związanej z kąpielą i odpoczynkiem, ma on dziś także wymiar typowo dekoracyjny. Świetnie widać to na załączonych aranżacjach. Wyznaczenie strefy prysznica przy wykorzystaniu czarno-szarej mozaiki ze złotymi elementami świetnie dynamizuje łazienkę zdominowaną przez połączenie dużych płyt w kolorze antracytu i bieli. Na jej tle niezwykle elegancko wyglądają dostępne w ofercie marki Ferro: zestaw z deszczownicą Rotondo, podtynkowa bateria natryskowa Algeo oraz punktowy zestaw natryskowy Sera. Tak wyposażony prysznic to gwarancja komfortu kąpieli.

Samą kabinę wydzielono tu tylko za pomocą jednej tafli szkła. Warto także zwrócić uwagę na brodzik. Dziś istotne jest, by miał on jak najmniejszą możliwą wysokość, bądź – tak jak w prezentowanej aranżacji – był wyłożony tymi samymi płytkami, co podłoga łazienki. Woda odprowadzana jest tu za pomocą odpływu liniowego. Przy wykonywaniu brodzika wyłożonego płytkami należy pamiętać o wyjątkowej precyzji ze strony fachowców. Aby spełniał on swoje funkcje i służył latami konieczne są odpowiednie spadki, położenie hydroizolacji czy zadbanie o miejsce na syfon. Warto zastanowić się także nad gotowym brodzikiem. Dziś w ofercie producentów znaleźć można modele, w których wystająca ponad powierzchnię podłogi krawędź ma zaledwie 20 mm. Wybierać można spośród brodzików wykonanych z akrylu, stali, czy materiałów konglomeratowych.

Wyjątkowo interesująco wyglądać będzie także strefa prysznica podkreślona płytką 3D. Ta ostatnia to aktualnie jeden z płytkarskich modowych hitów. Osiągniemy efekt, gdy tylko w jednym miejscu w łazience zastosujemy takie rozwiązanie. Wyrazistej płytce towarzyszyć powinna prosta i elegancka w formie armatura – kompletny zestaw podtynkowy z baterią i deszczownią Algeo Set. Warto zwrócić uwagę na wpisaną w strefę prysznica ławkę. Może okazać się wyjątkowo przydatna dla osób lubiących delektować się dłuższymi, relaksującymi kąpielami pod natryskiem.  

Zwolennikom armatury prysznicowej w wersji natynkowej warto zaproponować zestaw Trevi. To minimalistyczne w formie kompletne połączenie deszczowni z natryskiem i baterią termostatyczną. W tej aranżacji warto zwrócić uwagę na wyłożenie wnęki prysznicowej w całości naturalnym kamieniem. To świetne miejsce na to, by zaprezentować jego piękno na większej powierzchni ściany. A tym samym podkreślić wspomnianą dekoracyjną funkcję prysznica.

FERRO  www.ferro.pl
press box