Radomska Giełda Winyli

Kolejna edycja Radomskiej Giełdy Winyli rusza w sobotę, 12 października o godzinie 11:00 w Centrum Handlowym M1. Przed wejściem do radomskiego MediaMarkt pojawią się stoiska z tysiącami tytułów na różnych nośnikach audio, a także ze sprzętem i akcesoriami audio. Gwiazdą wydarzenia będzie fenomenalny saksofonista i kompozytor Kuba Więcek.

Rynek płyt winylowych w Polsce od kilku lat rośnie, zwiększa się również grono osób zakochanych w czarnej płycie. Dużym zainteresowaniem cieszą się eventy, takie jak Radomska Giełda Winyli, na której są obecne  największe firmy zajmujące się obrotem płyt winylowych. Daje to gwarancję znalezienia ulubionego krążka w dobrej cenie. Dotyczy to zarówno nowych wydań, jak i rynku wtórnego. W ofercie tej edycji giełdy znajdzie się ponad 30 tysięcy tytułów. Ponad 2 tysiące winyli wystawią gospodarze imprezy – MediaMarkt Radom. Co ważne, tego dnia w markecie obowiązywać będą specjalne promocje na płyty i sprzęt audio. Szczegóły poznamy w dniu imprezy.

Na miejscu będzie działało giełdowe studio Radia Radom 87,7 FM. Z Radomskiej Giełdy Winyli będzie na żywo prowadzony program „Wolna sobota”.  Prowadzący audycję Mariusz Turczyk i Marcin Getler skorzystają z okazji i porozmawiają na antenie z winylowymi pasjonatami.

Gwiazdą jesiennej edycji giełdy będzie Kuba Więcek. Saksofonista i kompozytor koncertujący z czołowymi przedstawicielami światowego jazzu. Jego pierwszy album „Another Raindrop”, nagrany w trio z Michałem Barańskim i Łukaszem Żytą ukazał się w prestiżowej serii „Polish Jazz”. Płyta została uhonorowana Fryderykiem. Podczas giełdy będzie możliwość porozmawiania z artystą, zdobycia autografu i posłuchania krótkiego koncertu.

Gramofony będzie można znaleźć m.in. na stoisku Audio Laboratorium. Tu rolę gwiazdy tegorocznej giełdy będą pełnić gramofony Perpetuum Ebner. Ta niemiecka, mająca ponad stuletnie tradycje firma zaprezentuje się poprzez polskiego dystrybutora z dwoma urządzeniami: PE800 i PE2525. Nowoczesne konstrukcje będzie można porównać z klasykami ze złotej ery winyli firmy Dual. Zaprezentowane zostaną modele:  Dual CS 510, Dual CS 505 mk3, Dual CS 604, Dual CS 704.

Poprawne funkcjonowanie gramofonu wymaga wielu technicznych zabiegów i odpowiednich akcesoriów. Zaprezentuje je CNT Audio, dystrybutor marki Ortofon na Polskę. Oprócz wkładek gramofonowych tej renomowanej duńskiej marki, będzie można nabyć m.in. headshelle, przewody, przyrządy do kalibracji gramofonu, płyty testowe, płyty do antyskatingu.

Ciekawe propozycje sprzętu audio zaprezentuje na swoim stoisku Haiku Audio. Najmocniejszym atutem będzie wzmacniacz SOL IV o dużej mocy 120W dla 8Ω (200W/4Ω) na kanał. Posiada odrębne zasilacze stabilizowane dla każdego kanału. Użyto w nim najwyższej jakości komponentów: gniazda głośnikowe CMC, kondensatory Nichicon-Gold, precyzyjne metalizowane rezystory i potencjometry Alps.

Miłośników lamp zachwyci z pewnością Selene 6550 A, przeciwsobny wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A, zbudowany w oparciu o przeznaczone do urządzeń audio lampy 6550. Układ nawiązuje do konstrukcji z lat `40 ubiegłego wieku. Co ciekawe, cała droga sygnału, od gniazd wejściowych, przez pierwszy stopień, aż do stopnia końcowego oraz transformatorów i konektorów głośnikowych zbudowana jest techniką montażu przestrzennego. Będzie można również porównać pracę przedwzmacniaczy gramofonowych tranzystorowych (SOL MM) i lampowych (Ganymede).

Radomskiej Giełdzie Winyli towarzyszy wiele wydarzeń, m.in. pokaz możliwości ekspresów do kawy najnowszej generacji, popisy baristów w ramach eventu Latte Art.
Osoby zainteresowane poprawą koncentracji, uwagi, zwiększeniem możliwości zapamiętywania, obniżeniem poziomu stresu czy wsparcia swoich dzieci w nauce, będą mogły skorzystać z porad terapeutów Tomatis Radom. Nowością w tej edycji giełdy będzie studio tatuażu – specjalnie dla melomanów przygotowane będą muzyczne motywy.

MediaMarktSaturn Polska
press box