Włącz akcelerację: ASTOR partnerem KPT SCALEUP

Na tę chwilę czekały zarówno start-upy, jak i polskie zakłady oraz fabryki. KPT ScaleUP, akcelerator Przemysłu 4.0 uruchamia rekrutację dla młodych innowacyjnych firm. Czeka na nich finansowe i instytucjonalne wsparcie, a także możliwość wdrażania swoich rozwiązań bezpośrednio we współpracy z gigantami polskiego przemysłu, m.in. ASTOR.

Akcelerator prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny już po raz czwarty wspierać będzie rozwój szeroko rozumianego Industry 4.0 w Polsce. Poprzez bogaty program pomocy dla młodych firm oraz stworzenie komfortowych warunków współpracy między nimi a już uznanymi i cenionymi nie tylko w Polsce, ale i na świecie markami, KPT ScaleUP chce wzmocnić ideę czwartej rewolucji przemysłowej. Partnerami akceleratora w tej edycji został ASTOR, a także Grupa TAURON, Grupa Azoty, Lafarge Polska, Werner Kenkel, Woodward, JMP Flowers oraz Grupa VOX.

„Aplikować do KPT ScaleUP może każdy start-up, który ma w swoim portfolio rozwiązanie odpowiadające potrzebom zdefiniowanym przez odbiorców technologii, czyli firmy przemysłowe będące partnerami akceleratora” – wyjaśnia Bartosz Józefowski, kierownik KPT ScaleUP. „Takie rozwiązanie należy opisać w formularzu zgłoszeniowym, który następnie zostanie szczegółowo oceniony przez zespół KPT ScaleUP oraz odbiorców technologii. Autorzy najlepszych pomysłów – czyli takich, które najściślej wpisują się w priorytety partnerów oraz najpełniej odpowiadają na ich potrzeby – zostaną zaproszeni do sześciomiesięcznego programu akceleracji” – dodaje Bartosz Józefowski.

Półroczne wsparcie

W tym czasie każdy ze start-upów będzie mógł skorzystać z sięgającego do 200 000 złotych dofinansowania, a także pakietu szkoleń, warsztatów, mentoringu i wyjazdów studyjnych o łącznej wartości 50 000 złotych. W tym czasie start-upy będą również intensywnie promowane – rozległa sieć kontaktów KPT ScaleUP pozwala na wzmocnienie pozytywnego wizerunku firmy. Ale największą wartością akceleratora, której nie da się skalkulować czy przeliczyć na złotówki, jest ścisła współpraca na linii start-up – firma przemysłowa.

„Dajemy młodym firmom bezcenną szansę rozwoju, adaptacji, a następnie wdrożenia swojego przemysłowego rozwiązania bezpośrednio u wybranego partnera” – zaznacza Bartosz Józefowski. „I jak pokazują trzy dotychczasowe odsłony KPT ScaleUP, ta współpraca przynosi wymierne efekty. Pomysły akcelerowanych firm znalazły zastosowanie u takich firm jak Kraków Airport im. Jana Pawła II, ASTOR czy Woodward” – dodaje kierownik akceleratora zarządzanego przez Krakowski Park Technologiczny.

O tym, że zaprojektowane w takim kształcie na sześć miesięcy wsparcie może znacząco wzmocnić start-up, świadczy też obecna rynkowa pozycja firm, które uczestniczyły w dotychczasowych edycjach KPT ScaleUP. Airly, Seedia, Insignes Labs czy 1000 realities to dziś poważni gracze rynkowi, którzy mądrze wykorzystali okres akceleracji w KPT ScaleUP.

Przemysłowe priorytety ASTOR

Automatyzacja i robotyzacja, przemysłowy Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja i machine learning, dane w chmurze i data mining – to ogólne priorytety rozpoczynającego się dziś i trwającego do 21 października naboru. By jednak efekt akceleracji był jak najbardziej konkretny, każdy z odbiorców technologii stworzył szczegółową listę zagadnień, nad którymi w pierwszej kolejności chciałby pracować ze start-upami.

ASTOR, czyli lider polskiego rynku z obszaru automatyki oraz robotyki chciałby przy współpracy z akcelerowanymi start-upami skoncentrować się na rozwoju przemysłowego Internet of Things. Pożądane są zwłaszcza rozwiązania dotyczące integracji między urządzeniami IoT a chmurą czy też zastosowania technologii Augmented Reality zintegrowanej z maszynami.

„Poszukujemy firm dających wartość firmie przemysłowej (produkcja i infrastruktura krytyczna) w postaci zwiększenia wydajności produkcji, obniżenia jej kosztów, zapewnienia bezpieczeństwa” – mówi Andrzej Garbacki, dyrektor operacyjny i członek zarządu ASTOR. „Będziemy zwracać uwagę przede wszystkim na projekty związane z ofertą automatyzacji i robotyzacji przedsiębiorstw produkcyjnych i infrastruktury krytycznej” – dodaje przedstawiciel firmy.
Główną wartością płynącą dla start-upu ze współpracy z ASTOR jest praktyczny mentoring oparty na wieloletnim doświadczeniu biznesowym pomagający określić jak rozwijać produkt, sprzedaż i marketing aby zwiększyć prawdopodobieństwo sprzedaży i rentowności przyszłej firmy. „Umożliwiamy testowanie swoich rozwiązań w dwóch lokalizacjach w Krakowie – biurowcu oraz hali magazynowo-produkcyjnej. Wspólnie realizujemy także projekty wewnętrzne w firmie, na przykład system ofertowania stanowisk zrobotyzowanych w oparciu o technologię VR” – objaśnia Andrzej Garbacki.

Wszystkie wyzwania technologiczne wraz z ich szczegółowym omówieniem znaleźć można na stronie internetowej KPT ScaleUP.

Szansa czeka

By pomóc start-upom w przygotowaniu jak najlepszego zgłoszenia, zespół KPT ScaleUP udostępnił w Internecie przewodnik po rekrutacji. Pobrać go można ze strony internetowej akceleratora. W każdej chwili można też skontaktować się ze specjalistami akceleratora, by osobiście zadać pytanie czy wyjaśnić swoje wątpliwości. Na wypełnienie formularza zgłoszeniowego (https://gust.com/programs/kpt-scaleup-2019-ii ) innowacyjne firmy z obszaru Przemysłu 4.0 mają czas do 21 października.

Informacje o ASTOR:

Firma ASTOR jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu systemów IT dla przemysłu, automatyki przemysłowej i robotyki oraz wiedzy biznesowej i technicznej dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw przemysłowych. Firma powstała w 1987 roku w Krakowie. Obecnie posiada siedem oddziałów w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Oferta ASTOR obejmuje m.in systemy sterowania General Electric, Astraada Horner APG, oprogramowanie przemysłowe Wonderware, roboty przemysłowe Kawasaki i Epson, oraz mobilne roboty autonomiczne MiR  także ekonomiczne urządzenia automatyki własnej marki Astraada.
W głównej siedzibie firmy – ASTOR Technology Park funkcjonuje pierwsza w Europie interaktywna, dostępna dla kontrahentów, studentów, przedstawicieli świata naukowego i turystów, wystawa robotyki i technologii IT – ASTOR Innovation Room, w której odbywają się testy, pokazy i szkolenia.
ASTOR jest wieloletnim członkiem Business Centre Club oraz zdobywcą wielu nagród zarówno polskich, jak i międzynarodowych, m.in. prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”, Medalu Europejskiego, tytułu siódmego Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce w roku 2014, w kategorii firm zatrudniających do 500 osób, tytułu Innovatora Małopolski 2014 oraz Lidera Polskiego Biznesu 2015, przyznanego przez Business Centre Club.
Kierunek wspierania rozwoju i transformacji Klientów firmy wyznacza Przemysł 4.0. W 2017 roku ASTOR opublikował autorską koncepcję w zakresie rozwoju kompetencji inżynierów – Inżynier 4.0TM.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Informacje o KPT ScaleUp

Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy PARP nazwanej ScaleUP. Jej celem jest wsparcie w rozwoju młodych firm, które spełniają kryteria jednego z 10 programów akceleracyjnych. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

KPT ScaleUP jest zarządzany przez Krakowski Park Technologiczny, najbardziej kompletny one-stop-shop dla biznesu w Polsce. KPT dysponuje pełną paletą narzędzi, dzięki którym klienci Parku mogą rozwijać się lepiej i szybciej. Zbudowany przez KPT ekosystem liczy około 350 przedsiębiorstw, które dzięki wsparciu Parku mogą rozwijać się w optymalnych warunkach.

ASTOR
press box