Bateria w kuchni

Odpowiada za zmywanie, napełnianie wodą czajników i garnków, mycie warzyw i innych produktów spożywczych oraz za ogólne utrzymanie higieny. Jednym słowem rządzi w kuchni. Bateria kuchenna, bo o niej mowa, to urządzenie codziennie intensywnie eksploatowane, dlatego jej wybór powinien być starannie przemyślany. Priorytetem przy zakupie baterii zdecydowanie powinna być funkcjonalność. Bogactwo dostępnych na rynku wzorów pozwala też osiągnąć pełną satysfakcję pod względem stylistycznym i kolorystycznym.

    Bateria Fiesta marki Ferro to model o nowoczesnym designie świetnie prezentujący się w różnych sceneriach. Wyróżnia ją wyraźnie skierowana ku górze obrotowa wylewka, pozwalająca na swobodne napełnienie nawet wysokiego naczynia. Regulator ceramiczny to gwarancja jej niezawodności. Pokryta delikatną powłoką chromowaną Fiesta znakomicie wygląda na wyspie w intrygującej industrialnej kuchni, której przytulności dodaje obecność złotych motywów. Umieszczenie zlewu na kuchennej wyspie dodatkowo bardzo ułatwia utworzenie optymalnego trójkąta roboczego, polegającego na zachowaniu maksymalnie 240 centymetrów odległości między zlewozmywakiem, kuchenką i lodówką. Przestrzeganie tej zasady pozwala na oszczędność czasu i energii poświęcanych na przygotowywanie posiłków.
 


  
 Adore od razu przykuwa wzrok swoją nieskazitelną bielą pasującą do ponadczasowych, ale ostatnio szczególnie modnych kuchni zaaranżowanych w oparciu o kolor biały. Nie mniej zwraca uwagę wysoka, wygięta idealnie pod kątem prostym obrotowa wylewka. Skierowany ku górze uchwyt został umieszczony z boku korpusu baterii przez co pozwala na pełne wykorzystanie komory zlewu. Urządzenie posiada perlator napowietrzający wodę, dzięki czemu zużywamy jej znacznie mniej.
 

    Tiga to kolejny z produktów marki Ferro z linii VerdeLine opracowanej z myślą o oszczędzaniu wody. Dzieje się to za sprawą perlatora FerroAirMix. Model został także wyposażony w system łatwego usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean. Pozwala on na pozbycie się zalegającego osadu przez delikatne przetarcie sitka. Łagodny łuk wylewki i owalna rączka sprawiają, że Tiga szczególnie korzystnie wygląda w romantycznych kuchniach prowansalskich oraz najmodniejszym ostatnio trendzie scandi chic. Szyku tej bardziej eleganckiej wersji stylu skandynawskiego nadają łagodniejsze formy oraz obecność złotych elementów.
  


 
    Bateria Zumba nieprzypadkowo otrzymała swoja nazwę, gdyż posiada wszystkie cechy, jakie kojarzą nam się z tą formą ruchu: dynamikę, plastyczność, gibkość. Elastyczna wylewka Zumby to prawdziwa czarodziejka, pozwalająca na ustawienie dowolnego kształtu, a przez to dopasowanie do bieżących potrzeb – mycia, opłukiwania, bądź napełniania naczyń także poza obrębem zlewu. Korpus baterii o prostym designie, ale wysokiej funkcjonalności sprawia, że wzór ten znakomicie wygląda w jasnych, przestronnych wnętrzach skandynawskich. Biel znakomicie koresponduje z chłodną niebieską barwą oraz elementami z surowego drewna sosnowego. Cytrynowa wylewka Zumby dodaje wnętrzu pozytywnej energii.

    W ofercie Ferro znajdziemy zamienne elastyczne Elastico wylewki do baterii zlewozmywakowych w pięciu różnych kolorach: czarnym, cytrynowym, zielonym, srebrnym i białym. Pasują one nie tylko do Zumby, ale i innych modeli: Algeo Square, Lugio, Ratio. Jest to tani, prosty i szybki sposób na odświeżenie wizerunku kuchni bez przeprowadzania remontu. Zmiana koloru wylewki i kilku dodatków potrafi bowiem ożywić i odmienić wnętrze.

FERRO  www.ferro.pl
press box