Ponad jedna trzecia Polaków wyrusza na krótkie wyjazdy zagraniczne


Z danych Mondial Assistance wynika, że blisko co trzeci Polak, który wyjeżdża na urlop za granicę, decyduje się na dodatkowy, krótszy zagraniczny wyjazd.

W 2018 roku udział w krótkim, dodatkowym wyjeździe potwierdziło 34 proc. badanych, którzy odbyli w danym roku również główny wyjazd wypoczynkowy.

Najpopularniejszy środek transportu na krótkie zagraniczne wyjazdy to własny samochód (54 proc.), a kolejny to samolot (36 proc.). 40 proc. osób organizujących taki wyjazd zrobiła rezerwację w konkretnym hotelu lub kwaterze drogą telefoniczną lub internetową. Jedna czwarta badanych nocowała u rodziny lub znajomych.

Przed nami długi, sierpniowy weekend. Wiele osób uważa, że jest to najlepszy czas na krótki, kilkudniowy urlop.  Według naszego badania „Plany wakacyjne Polaków” średnia długość takiego wyjazdu to 4 dni. Planując kilkudniowy wyjazd musimy pamiętać o zakupie ubezpieczenia, które w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń zapewni nam pełną ochronę – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Dwie trzecie badanych nie ubezpiecza się jadąc na krótki wyjazd

Większość Polaków (65 proc.) nie wykupuje ubezpieczenia na krótszy wyjazd zagraniczny, wynika z badania Mondial Assistance. W 2018 roku 34 proc. osób kupiło tego typu ubezpieczenie – to o 4 p.p. więcej niż w roku poprzedzającym.

–  Pomimo wzrostu o 300 tys. liczby osób, które w poprzednim roku wykupiły ubezpieczenie na krótki zagraniczny wyjazd, to wciąż niewielka liczba. Przed branżą ubezpieczeniową stoi ogromne, edukacyjne zadanie. Trzeba uświadomić Polaków, że ubezpieczenie, nawet podczas krótkiego wyjazdu, jest niezbędne. O konieczności posiadania takiej polisy przekonują rekordowe wysokości pomocy medycznej, która udzielana jest Polakom za granicą. Często są to kwoty dochodzące do 700-800 tysięcy złotych. Dlatego warto poświecić kilka minut i nabyć polisę dopasowaną do naszych potrzeb. Ułatwieniem jest fakt, że zakupu polisy turystycznej można dokonać online. To dosłownie kilka chwil. Płatność jest elektroniczna, a polisę otrzymujemy na maila – dodaje Piotr Ruszowski.     

Polisa dopasowana do potrzeb

Na krótki wyjazd jeździmy głównie w celach wypoczynkowych. Aż 60 proc. badanych wskazało odpoczynek i relaks jako główny cel takiego wyjazdu. Aktywność sportowa w tym roku jest wskazywana znacznie rzadziej niż w ubiegłym – jest to 29 proc. ( spadek o 16 p.p. w porównaniu do 2018 roku).

Wybierając polisę mamy szereg opcji dodatkowych, które mogą być oferowane w ramach ubezpieczenia. Wśród nich może być OC, ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie rezygnacji z wyjazdu. Ważne jest, aby polisa zawierała interesujące nasz zwyżki, np. dla osób planujących uprawianie sportów wysokiego ryzyka oraz na wypadek powikłań w związku z chorobą przewlekłą – mówi Piotr Ruszowski.


Grupa Mondial Assistance: interwencja co 2 sekundy w każdym miejscu świata
Jesteśmy międzynarodowym liderem rynku assistance, ubezpieczeń turystycznych i osobistej opieki. Z usług Grupy, świadczonych na wszystkich kontynentach, korzysta 250 milionów ludzi, tj. 4% światowej populacji. To część naszego know-how, które uzupełnia doświadczenie z ponad 20 lat istnienia w Polsce. Od lat pracujemy na sukces wielu znanych Ci firm – również tych największych.

Mondial Assistance

press box