Inteligentne rozwiązanie

Projektując i aranżując łazienkę, możemy czerpać z bogactwa trendów oraz stylów i urządzić wnętrze stosownie do jego wielkości, gustu i upodobań użytkowników oraz ich zasobów finansowych.

 Wśród różnorodności wzorów i barw da się jednak zauważyć pewna wspólna tendencja: nasze łazienki coraz mniej przypominają typowo użytkowe pomieszczenia z wyeksponowanymi urządzeniami służącymi utrzymaniu higieny, a coraz bardziej stają się domową strefą odpoczynku, przestrzenią pełną żywych roślin, gdzie podstawowa funkcja wnętrza zdaje się jedynie dyskretnie towarzyszyć walorom estetycznym i relaksacyjnym. Zachowaniu takiego wrażenia sprzyja minimalizm stylistyczny, cechujący się ograniczeniem barw i akcesoriów na rzecz chłodnej elegancji dużych, gładkich płaszczyzn oraz prostych, ale wysokiej jakości materiałów i sprzętów.

    W styl ten doskonale wpisuje się przestrzeń kąpielowa pomyślana jako symbolicznie wydzielona strefa prysznicowa bez brodzika. Kabina typu walk-in wizualnie powiększa łazienkę, a brak progu to niewątpliwe ułatwienie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Aby woda po skorzystaniu z prysznica nie zalegała na podłożu, konieczne jest precyzyjne zaprojektowanie i wykonanie odpowiednich łagodnych spadków, natomiast odprowadzeniem wody do kanalizacji najlepiej zajmie się odpływ liniowy lub ścienny. Rozwiązanie takie posiada szereg zalet, zarówno praktycznych, jak i estetycznych.
    
    Odpływ liniowy Super Slim Pro marki Ferro nie ma nawet 5 centymetrów szerokości. Zamontowany tuż przy ścianie mieści się na wąskim pasku oddzielającym płytki podłogowe od ściennych. Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej optycznie zlewa się z podłożem, stając się niemal niewidocznym. W zestawieniu z podtynkowymi baterią i rączką prysznica podkreśla prestiżowy, elegancki wystrój minimalistycznego, utrzymanego w tonacji szarości i bieli wnętrza. Można odnieść wrażenie, że obieg wody w trakcie korzystania z prysznica w takiej łazience działa niemal magicznie: woda wypływa bezpośrednio ze ściany lub sufitu, a następnie znika w ścianie lub podłodze. Taka lokalizacja odpływu sprzyja też komfortowi podczas kąpieli, w trakcie której stopy nie mają kontaktu z kratką ściekową. Podłużny kształt, a tym samym zwiększona powierzchnia zbierająca sprawiają, że przepustowość wynosi aż 48 litrów na minutę. Kołnierz hydroizolacyjny i korek rewizyjny zapewniający łatwy dostęp do syfonu sprawiają, że zarówno użytkowanie, jak i czyszczenie oraz serwisowanie urządzenia są wygodne i łatwe.

    Propozycją alternatywną dla odpływów liniowych są odpływy ścienne. Model Wall Slim marki Ferro posiada te same zalety technologiczne co Super Slim Pro. Jego wewnętrzne elementy zostały dyskretnie ukryte za ręcznie polerowaną maskownicą, kolorystycznie harmonizującą z glazurą ścienną. W rezultacie sam odpływ jest mało widoczny. Minimalistyczny wizerunek pomieszczenia uzupełnią utrzymane w tej samej stylistyce dodatki: wykonane z wykorzystaniem chromowanej stali uchwyty, kubki i dozowniki o eleganckich, ale niewyszukanych kształtach i chłodnych barwach.

    Urządzenia te wpisują się w najmodniejsze aranżacje łazienkowe, wykorzystujące najnowsze technologie i inteligentne rozwiązania, jak ograniczniki przepływu wody czy czujniki ruchu: nowoczesne, oszczędne i zapewniające najwyższy komfort użytkownikom.

FERRO  www.ferro.pl
press box