Pracownicy PGE Obrót na rzecz potrzebujących

Pracownicy Spółki wsparli ideę jadłodzielni i przekazali żywność, która została im po świętach. Dzięki temu pomogli bezdomnym i potrzebującym z regionu. Firma będzie podtrzymywać tę inicjatywę wśród pracowników.

Należąca do rzeszowskiej jadłodzielni specjalna lodówka, do której pracownicy PGE Obrót dostarczyli nadwyżkę świątecznego jedzenia, znajduje się w Rzeszowie przy ul. Szopena 59. Specjalnie została ona umieszczona w takim miejscu, żeby zapewnić swobodny dostęp nie tylko potrzebującym, ale także tym, którzy chcą się podzielić żywnością.

Co można przynieść do jadłodzielni? Jedzenie powinno nadawać się do spożycia, być szczelnie zapakowane i opisane (co to jest i kiedy zostało zrobione). Nie wolno przekazywać surowego mięsa, surowych jajek i alkoholu.

Pomysł podzielenia się jedzeniem z potrzebującymi w tej formie pojawił się w naszej firmie po raz pierwszy, jako inicjatywa jednego z pracowników. Bardzo nas cieszy każde charytatywne przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli pojawia się oddolnie. Chcemy promować jadłodzielnię i podtrzymywać to zaangażowanie z kilku powodów: pomagamy potrzebującym, walczymy z marnotrawieniem jedzenia, a także aktywizujemy pracowników w szlachetnym celu – mówi Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Wsparcie idei jadłodzielni to kolejna, obok sadzenia lasów, wolontariatu pracowniczego i świątecznych akcji charytatywnych, inicjatywa z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, w którą angażują się pracownicy PGE Obrót.


 

  • W Polsce pierwsza jadłodzielnia powstała w maju 2016 r. w Warszawie, kilka miesięcy później jadłodzielnie pojawiły się w Toruniu, Krakowie i Wrocławiu.
  • Od tego czasu publiczne lodówki dla potrzebujących lokowane są w kolejnych miejscowościach w Polsce.
  • Pracownicy PGE Obrót swoim zaangażowaniem chcą przyczynić się do rozwoju tej idei w Rzeszowie, gdzie znajduje się centrala Spółki, a także w miastach, w których firma ma swoje oddziały, tj. w Zamościu, Lublinie, Łodzi, Warszawie, Skarżysku – Kamiennej oraz Białymstoku.

PGE Obrót
press box