Odbierz kwiaty za elektrograty – akcja ekologiczna w MediaMarkt

MediaMarkt przy ul. Zakopiańskiej 105 zachęca mieszkańców Krakowa i okolic do udziału w zbiórce elektrośmieci, która odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2019. W zamian można otrzymać sadzonki kwiatów. Akcja prowadzona jest w ramach działań MediaMarkt na rzecz edukacji ekologicznej konsumentów.

Nieodpowiednie postępowanie z elektroodpadami to duży problem. Niestety wiele osób nadal nie wie, jak należy się ich pozbywać, aby nie zanieczyszczać środowiska.  Dlatego tak ważna jest ciągła edukacja konsumencka.

W pierwszy czwartek kwietnia w krakowskim MediaMarkt przy Zakopiańskiej rusza trzydniowa akcja „Odbierz kwiaty za elektrograty” propagująca odpowiedzialne zachowania konsumenckie. Dla klientów, którzy przyniosą stare, niepotrzebne urządzenie, sklep przygotował sadzonki kwiatów.

MediaMarkt promuje zachowania proekologiczne poprzez różne działania. Jednym z nich jest bezpłatne przyjmowanie elektroodpadów. W naszych marketach przez cały rok można oddać zużyty sprzęt zgodny z asortymentem sklepu – nawet, jeśli nie zakupiło się nowego. Wychodząc poza ustawowe wymogi, przyjmujemy urządzenia niezależnie od ich gabarytów. Następnie przekazujemy je do zakładów przetwarzania. W ten sposób przyczyniamy się do ochrony środowiska oraz odzyskiwania cennych surowców, które mogą być ponownie wykorzystane. – mówi Piotr Kasprzyk, dyrektor sklepu MediaMarkt przy ul. Zakopiańskiej  w Krakowie.

Oprócz właściwego postępowania z odpadami, ważne jest także dokonywanie odpowiedzialnych wyborów zakupowych.  Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie  klientów urządzeniami przyjaznymi środowisku, które są równocześnie oszczędniejsze w eksploatacji. Podążając za tym trendem, MediaMarkt sukcesywnie uzupełnia ofertę o produkty spełniające podwyższone standardy ekologiczne.  Z myślą o tym, aby ułatwić klientom znalezienie odpowiednich sprzętów, MediaMarkt umieszcza dodatkowe oznaczenia „Zielone-Sprawdzone” na urządzeniach, które są energooszczędne lub zużywają mniej wody.

Ograniczanie ilości odpadów i odzyskiwanie surowców wtórnych to bardzo ważne działanie na rzecz ochrony środowiska. Akcja „Odbierz kwiaty za elektrograty” zachęca do odpowiedzialnego postępowania z elektroodpadami.

  MediaMarktSaturn Polska
press box