Baterie nablatowe do eleganckich łazienek

Łazienki w naszych domach przestają być wyłącznie miejscem, w którym wykonujemy niezbędne czynności higieniczne i pielęgnacyjne. Coraz częściej przybierają one kształt eleganckich pokoi kąpielowych, stając się strefą relaksu i luksusu – prawdziwym domowym SPA, w którym wszystkie elementy wyposażenia spełniają najwyższe standardy funkcjonalne i estetyczne.

Modnym a zarazem praktycznym trendem jest montowanie w łazience umywalki w kształcie misy stojącej na blacie. Jest to z jednej strony ukłon w kierunku tradycji – odwołanie się do wystroju dawnych łazienek, gdzie do toalety wykorzystywano ustawione na szafkach lub stelażach miski, a z drugiej – nowoczesne, funkcjonale rozwiązanie dające wyjątkowy efekt wizualny i pozwalające na dowolne zagospodarowanie przestrzeni pod blatem. Umywalki-misy wymagają montażu specjalnie przystosowanych baterii o wysokim korpusie i długiej wylewce, umożliwiającej wygodne umycie rąk.
    
Ten obszerny pokój kąpielowy to przykład udanego połączenia luksusu i wyrafinowanych ozdób ze spokojem i harmonią. Uwagę przykuwają sztukaterie na suficie, bogato zdobione lustro w stylu retro, wytworna posadzka i oryginalny żyrandol. Doskonale współgrają z nimi zabudowane szafki, wolno stojąca wanna na postumencie z baterią podłogową oraz białe, nablatowe umywalki we wnęce z lustrem. Z wszechobecną bielą kontrastują drewniana listwa pod blatem, srebrna oprawa lustra i oryginalnego stolika oraz baterie. Przy dwóch stanowiskach umywalkowych zamontowano wysmukłe baterie Fiesta marki FERRO o minimalistycznym designie, zaopatrzone w regulatory ceramiczne, zapewniające bezawaryjność urządzenia. Wyjątkowe wrażenie, jakie wywiera to wnętrze wynika przede wszystkim z perfekcyjnego doboru i jakości jego wyposażenia.

W przestronnym wnętrzu dobrze jest zaaranżować miejsce zarówno na długą, relaksującą kąpiel, jak i szybki prysznic. Minimalistyczna łazienka wyraźnie zainspirowana stylem industrialnym, za sprawą prostych form, dychromatyzmu, a przede wszystkim obecności luster i elementów szklanych wydaje się jeszcze większa niż w rzeczywistości. Surowe pomieszczenie wyłożone kamienną okładziną zawiera szereg prostokątnych elementów. Dzięki zastosowaniu umywalek nablatowych pod blatem znalazło się miejsce na długą, praktyczną półkę na ręczniki i łazienkowe akcesoria. Z prostokątnymi umywalkami perfekcyjnie harmonizują surowe w stylu, wyposażone w poręczną rączkę baterie Algeo Square.

W skandynawskich wnętrzach królują biel, funkcjonalność i odwołania do świata natury. Nie inaczej jest i w tej obszernej łazience, w której znajduje się zarówno niezabudowana wanna, jak i otwarta strefa prysznica z odpływem liniowym, sedes oraz bidet, a pomieszczenie nie traci przy tym przestronności. Przytulności łazience dodają imitujące drewno wstawki w posadzce, taki sam blat oraz drewniany stolik z żywą rośliną. Uwagę przykuwa oryginalny wieszak na ręczniki w formie drabiny. Skandynawski styl stawia na oszczędność w każdym wymiarze – nie tylko odnośnie do form i kolorów. Minimalistyczna, świetnie pasująca do wnętrza bateria Veneto VerdeLine, dzięki napowietrzającemu strumień wody perlatorowi pozwala na znaczne ograniczenie zużycia wody bez obniżenia komfortu mycia rąk. Ponadto została wyposażona w regulator ceramiczny FerroClick z chroniącym przed ewentualnym poparzeniem systemem kontroli ciepłej wody oraz praktyczny system usuwania kamienia wapiennego FerroEasyClean.

FERRO
press box