Media Expert: AI bez tajemnic! Startuje program nauczania sztucznej inteligencji w polskich szkołach

AI Schools & Academy to pierwszy w Polsce program kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie technologii sztucznej inteligencji (AI). Udział w nim wezmą uczniowie 1500 przedszkoli i szkół powszechnych. Sieć Media Expert, wspólnie z pozostałymi partnerami tej akcji, już od stycznia 2019 roku wspierać będzie beneficjantów projektu i przyszłych specjalistów w dziedzinie AI.

Inicjatorem programu AI Schools & Academy jest krakowska spółka technologiczna Synerise, zajmująca się tworzeniem oprogramowania do automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Projektem objętych zostanie 1500 przedszkoli i szkół publicznych z całej Polski. Do końca stycznia 2019 roku można zgłaszać chęć uczestnictwa w programie. Pierwszymi placówkami, w których dzieci będą mogły poszerzać swoje zainteresowania nowoczesnymi technologiami oraz sztuczną inteligencją będą cztery małopolskie szkoły w Hańczowej i Gorlicach.

Od lat zachęcamy naszych rodaków do korzystania z innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnej technologii. Sieć Media Expert chętnie zatem dołącza do inicjatywy, której zadaniem jest wykształcenie przyszłych specjalistów w obszarze sztucznej inteligencji. To właśnie beneficjenci takich projektów, jak AI Schools & Academy, dziś skutecznie zainspirowani, mają szansę kreować technologię jutra.” – powiedział Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Szkoły i przedszkola, które wyrażą chęć przystąpienia do programu otrzymają pełne wsparcie kompetencyjne ze strony organizatora i partnerów, a także dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, czy kursów online. Mogą również liczyć na dotację finansową, dzięki której będzie można uruchomić dodatkowe klasy. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą, w wymiarze minimum 10 godzin miesięcznie, prowadzić będą, po uprzednim przeszkoleniu, wyselekcjonowani specjaliści ze wszystkich firm i instytucji, które dołączyły do AI Schools & Technology. Wśród nich, oprócz sieci Media Expert są między innymi PZU S.A., Microsoft, czy Orange.

Informacje jak zgłosić szkołę do programu można znaleźć na stronie  https://synerise.com/ai-schools .

Media Expert
press box