PGE promuje i rozwija eSklep

Klienci, którzy podpiszą umowę z PGE Obrót, otrzymają atrakcyjny rabat na energooszczędne urządzenia AGD z grupy Whirlpool w PGE eSklep. To część nowej kampanii marketingowej największej grupy energetycznej.

PGE eSklep jest sklepem internetowym funkcjonującym w modelu marketplace. Oznacza to, że grupa energetyczna nie występuje w roli sprzedawcy, ale inicjatora i operatora platformy handlowej. Całość procesu sprzedażowego i posprzedażowego realizowana jest po stronie sprzedawcy. Swoje produkty i usługi oferują  partnerzy z bardzo różnych branż. W eSklepie PGE można zakupić m.in. inteligentne gniazdka, czujniki temperatury, rowery elektryczne, drukarki 3d, akcesoria do telewizorów i komputerów, a nawet produkty dla dzieci. Ponadto wykupić można pakiety usług energetycznych, ubezpieczeniowych, prawnych i zdrowotnych.

Wejście w obszar e-commerce to wynik strategii i efekt rozwoju zarówno portfela produktowego, jak również zdalnych, efektywnych kanałów sprzedaży. Od jakiegoś czasu rozwijamy usługi mobilne, których już oczekują klienci, a bez których nie będziemy w stanie obyć się w niedalekiej przyszłości. PGE eSklep pozwala nam zaoferować klientom dodatkowe korzyści wynikające z podpisania umowy, tym samym wykorzystać efekt synergii z branżami innymi niż energetyczna – mówi Dariusz Czuk, Prezes Zarządu PGE Obrót.

Oferta eSklepu jest osią nowej kampanii promującej elektroniczne kanały sprzedaży i obsługi klienta oferowane przez PGE Obrót. To kontynuacja działań największego sprzedawcy energii w Polsce prezentujących, w jaki sposób urządzenia i instalacje wykorzystujące prąd obecne są w codziennym życiu. Zaprezentowane w przekrojach maszyny „odsłaniają” swoje wnętrza i demonstrują sposób, w jaki dostarczana przez PGE energia je napędza.

Jesienno-zimowej kampanii, która potrwa do 20 grudnia, prowadzonej w telewizji, radiu, prasie, internecie i poprzez reklamę zewnętrzną, towarzyszy hasło „Trzymaj się ciepło. Jesteśmy w kontakcie”.

W trwającą kampanię marketingową wpisuje się także akcja rabatowa „Przekrój promocji”. PGE Obrót wraz z partnerami, znanymi ogólnopolskimi markami, przygotowała dla swoich klientów atrakcyjne zniżki w popularnych sklepach i lokalach usługowych. Dzięki kodom rabatowym można zaoszczędzić nawet do 50 proc. ceny końcowej.

Regulamin i szczegóły są dostępne na stronie www.zapewniamyenergie.pl .PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.

PGE Obrót
press box