WnD – polski tygrys okien i drzwi PVC

Wybór odpowiednich okien i drzwi, których zakup nie doprowadzi nas do bankructwa, a jakość przewyższy nasze oczekiwania, jest wyjątkowo trudnym wyzwaniem, przed którym prędzej czy później stanie każdy z nas. Wychodząc naprzeciw tym trudnościom, marka WnD, wchodząca w skład Grupy OKNOPLAST, prezentuje w swojej ofercie szeroką paletę produktów w najlepszym stosunku jakości do ceny. Marka szturmem zdobywa Europę i może w szybkim tempie zamieszać na rynku okien i drzwi PVC.

Marka WnD, specjalizująca się w produkcji okien, drzwi tarasowych, rolet i drzwi zewnętrznych z PVC, coraz prężniej zdobywa rynek stolarki otworowej. Mająca swoją fabrykę w Rąbieniu pod Łodzią firma bardzo mocno rozpycha się na rynkach europejskich, ciesząc się dużym zainteresowaniem m.in. rynku belgijskiego, włoskiego, francuskiego i niemieckiego. Charakteryzuje się wyjątkowym stosunkiem ceny do jakości, a w swoim asortymencie, oprócz klasycznych produktów, oferuje również okna o nietypowych formach, m.in. w kształcie koła, trapezu czy łuków. Wszystkie produkty zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu i trwałości użytkowania i mogą zdecydowanie zaskoczyć. To nie powinno dziwić – bazują przecież na technologiach OKNOPLAST.

To już 6. rok działalności marki WnD, która w przeciągu pierwszych 5 lat urosła do piątej pod względem wielkości produkcji firmy, oferującej okna PVC w Polsce, Warto wspomnieć że to rynek eksportowy nr 1 w Europie. Po pierwszym roku działalności sprzedaż utrzymywała się na poziomie 700 tys. zł przy zatrudnieniu 35 osób, natomiast po 5 latach urosła ona już do kwoty 90 mln zł przy zatrudnieniu 300 osób na koniec 2017 roku – powiedział Arkadiusz Pędziwiatr, Szef Zakładu WnD. – Produkty WnD znajdują się w salonach OKNOPLAST i bazują na technologii i wsparciu naszych ekspertów, co przyczynia się również do szybkiego wzrostu marki i sukcesu na arenie międzynarodowej. WnD jako marka ekonomiczna stawia duży nacisk na wysoką jakość wykonania i zachowania parametrów, a to zostało dostrzeżone i docenione przez klientów europejskich.

Funkcjonalny i trwały materiał PCV
Materiał PVC, z którego wykonane są produkty WnD, posiada wiele zalet, m.in. trwałość i funkcjonalność. System mikrowentylacji podnosi natomiast czystość powietrza w pomieszczeniu. Umożliwia on szybsze przewietrzanie domu, zmniejszając znacznie ilość energii potrzebnej do przeprowadzenia tej czynności. Produkty są poddawane recyklingowi i można je wykorzystać ponownie w cyklu produkcyjnym. PVC jest również doskonałą inwestycją z powodu łatwiejszej niż w przypadku drewnianych okien konserwacji. Aby utrzymać ich estetyczny wygląd, wystarczy co pewien czas czyścić je szmatką nasączoną wodą z mydłem, co znacznie wydłuża żywotność.

Produkty o wielu zaletach
Okna WnD łączą w sobie wiele walorów, dzięki czemu mogą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Model okna ID 4000 Softline to połączenie zaawansowanej technologii z ogromną dbałością o wykończenie. Przez swoją kompaktową formę oraz wyrafinowany kształt może pasować zarówno do architektury współczesnej, jak i zabytkowej. Zmniejszona rama okna znacznie zwiększa powierzchnie szyby, wpuszczając do pomieszczenia więcej światła.

Innym wartym uwagi modelem jest ID 7000 – okno stworzone z myślą o parametrach izolacji termiczno-akustycznej. Sprawdza się ono znakomicie w trudnych warunkach atmosferycznych. Wyróżnia je kwadratowa i zdecydowana linia. Większa ościeżnica o grubości 85 mm daje możliwość zamontowania nawet potrójnego szkła w celu zapewnienia wysokiej wydajności energetycznej. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej i okleinie ze strukturą linia ID 7000 nadaje się do każdego typu mieszkania i domu. Produkty dzięki innowacyjnym parametrom już dzisiaj spełniają wymagania techniczne, które już w najbliższych latach będą dotyczyły okien przyszłości.

Drzwi uchylno-przesuwne PSK umożliwiają zoptymalizowane wykorzystanie przestrzeni, zapewniając lepszy dostęp do tarasów i ogrodów. Dostępne w konfiguracjach z jednym lub dwoma skrzydłami, wyposażone w system okuć przesuwno-uchylnych pozwalają na łatwe i proste poruszanie skrzydeł nawet o dużych rozmiarach. Konstrukcje mogą osiągać wymiary ponad 3 m szerokości w świetle ramy.

Bezpieczeństwo to podstawa
Produkty WnD mogą być wyposażone również w dodatkowe szyby i okucia antywłamaniowe oraz klamki bezpieczeństwa, co znacznie wpływa na zwiększony poziom bezpieczeństwa. Mechanizm blokady zastosowany w klamce z kluczem uniemożliwia otwarcie klamki siłą, a specjalna płytka zabezpieczająca chroni okno przed rozwierceniem ramy. W ofercie znaleźć można również klamkę z przyciskiem, która posiada samoczynnie blokujący się mechanizm uniemożliwiający przypadkowe otwarcie okna. Okna posiadają solidne wzmocnienia, wykonane ze stali, które dzięki umieszczeniu wewnątrz ościeżnicy i ramy zapewniają ich wytrzymałość i stabilność. Są one wyposażone również w okucia Winkhaus ActivPilot, które pozwalają na łatwą zmianę standardu bezpieczeństwa na RC1 i RC2. Gwarantuje to lepszą ochronę w przypadku prób włamania przy użyciu siły fizycznej lub przy użyciu narzędzi takich, jak śrubokręty lub łomy. Ponadto możliwe do zastosowania jest szkło klasy P4 charakteryzujące się wysoką odpornością na wielokrotne uderzenia młotkiem. W przypadku rozbicia jego fragmenty zostają zatrzymane przez folie, zapewniając ochronę przed ewentualnymi zranieniami. Szeroka gama zabezpieczeń marki WnD pozwala poczuć się w swoim domu bezpiecznie i komfortowo.

Siedziba Grupy OKNOPLAST zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Aktualnie w firmie pracuje 1800 osób.

Więcej informacji na stronie: www.oknoplast.com.pl

OKNOPLAST
press box