5 niezawodnych odkurzaczy, które sprawdzą się na najbardziej wymagających przestrzeniach

Cylindryczny, bezprzewodowy, automatyczny, a może ręczny albo przeznaczony specjalnie do tapicerki – obecnie wybór odkurzacza to nie lada wyzwanie. Dlatego poza parametrami technicznymi czy rodzajem filtra warto zastanowić się, na jakich możliwościach odkurzacza najbardziej nam zależy. Prezentujemy zestawienie 5 niezawodnych odkurzaczy. Sprawdź, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Urządzenia zaprojektowane specjalnie do określonych przestrzeni lepiej poradzą sobie z porządkami niż tradycyjny sprzęt do odkurzania. Jaki odkurzacz sprawdzi się w dużym mieszkaniu? Który odkurzacz nadaje się również do odświeżenia przestrzeni pionowych? Jakie urządzenie skutecznie upora się z alergenami i kurzem, który tkwi głęboko w tapicerce?

Odkurzacz dla zapracowanych

W przestronnych mieszkaniach, w których meble nie zabierają całej przestrzeni, świetnie sprawdzi się odkurzacz automatyczny. To rozwiązanie szczególnie polecane jest osobom, które nie mają czasu na częste sprzątanie, ale zależy im na zachowaniu porządku
w mieszkaniu.

W trakcie wyboru odkurzacza automatycznego warto wziąć pod uwagę to, czy może on poruszać się po określonym terenie. Odkurzacz Hoover Robo.com3 został wyposażony w inteligentną technologię nawigacji AAI™, moduł wirtualnej ściany i dodatkowe czujniki, które pozwalają ściśle określić obszar odkurzania. Natomiast program tygodniowy umożliwia dokładne zaplanowanie godziny pracy odkurzacza. Dzięki temu możesz całkowicie zautomatyzować codzienne sprzątanie mieszkania.

Odkurzacz do zadań specjalnych dla właścicieli dużych domów

W dużych mieszkaniach lub domach dobrze sprawdzi się odkurzacz, który efektywnie posprząta różnego rodzaju powierzchnie, nawet te powyżej podłogi. Wielofunkcyjny odkurzacz do zadań specjalnych Hoover Rhapsody to rozwiązanie dla osób, które chcą za pomocą jednego urządzenia wysprzątać całe mieszkanie, od podłogi aż po sufit.

Urządzenie z łatwością zamienisz w odkurzacz ręczny, aby precyzyjnie wyczyścić każdy zakamarek domu, łącznie z roletami, grzejnikami czy regałami. Warto zwrócić uwagę na wykorzystaną w Rhapsody technologię Hspin-Core z systemem separacji kurzu – zabrudzenia nie osadzają się wokół modułu separacyjnego, ale są spychane na dno zbiornika, dzięki czemu filtr nie zatyka się, a opróżnianie pojemnika na kurz jest znacznie prostsze.

Odkurzacz do mieszkań alergików 

Najlepszym rozwiązaniem dla osób z alergią będzie odkurzacz ze szczelnym i łatwym do opróżnienia pojemnikiem na kurz oraz zmywalnym filtrem np. EPA. Dzięki temu mogą one ograniczyć kontakt z kurzem i alergenami do minimum. W odkurzaczach cylindrycznych Hoover Reactiv wykorzystywana jest ponadto technologia pojedynczego cyklonu, która gwarantuje skuteczne filtrowanie powietrza. Zassane przez odkurzacz zanieczyszczenia są oddzielane od powietrza w komorze odkurzacza i trafiają bezpośrednio do pojemnika na kurz. Do pomieszczenia powraca natomiast czyste i przefiltrowane powietrze. Technologia pojedynczego cyklonu zwiększa również wydajność sprzętu bez konieczności częstego opróżniania pojemnika na kurz.

Odkurzacz do tkanin i tapicerki

Meble tapicerowane trudno utrzymać w czystości, przez co często są one źródłem alergenów i roztoczy. Zwykłe odkurzacze nie zawsze są w stanie skutecznie poradzić sobie z brudem tkwiącym głęboko w tapicerce. Może to być szczególnie problematyczne dla alergików lub właścicieli zwierząt.

W utrzymaniu czystości mebli może pomóc niewielki, akumulatorowy odkurzacz Ultra Vortex marki Hoover, przeznaczony specjalnie do czyszczenia tapicerki. Urządzenie dysponuje trzema programami odkurzania. Tryb odpylania umożliwia pozbycie się kurzu
z najgłębszych warstw materiału i delikatnych tkanin. W trybie trzepania obracająca się aż 4200 razy na minutę turboszczotka dociera do najgłębszych włókien i usuwa z nich roztocza i alergeny. Natomiast tryb lamp UV-C gwarantuje usunięcie aż 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy, a także zapobiega ich ponownemu rozwojowi.

Podręczny odkurzacz do nagłych wypadków

W mieszkaniach, w których mieszkają dzieci lub czworonogi, pomocny może okazać się odkurzacz ręczny. Hoover Clik sprawdzi się przy szybkim sprzątaniu niewielkich przestrzeni lub schodów, upora się z sierścią na kanapie i odświeży tapicerkę w samochodzie. Kompaktowe rozmiary tego urządzenia oraz wysoka wydajność zapewniają swobodę sprzątania w każdej chwili.

Warto wybrać taki odkurzacz, dzięki któremu kontakt z kurzem zostanie ograniczony do minimum. W odkurzaczu ręcznym Hoover zastosowano technologię ADC (Advance Dust Control), która pozwala otworzyć pojemnik na kurz na szerokość 45 lub 90 stopni i tym samym za pomocą jednego przycisku go opróżnić. – opróżnić pojemnik.

Wybór odpowiedniego odkurzacza może stanowić wyzwanie, jednak po odpowiedniej analizie potrzeb domowników i dostępnych na rynku urządzeń bez trudu wybierzesz model najlepszy dla siebie.

Hoover / domportal