Deante Vital – solidny asystent w Twojej łazience

Nikogo nie dziwią już budynki bez barier architektonicznych, komunikaty głosowe w windach ani niskopodłogowe autobusy. Projektowanie uniwersalne, czyli takie, które odpowiada na potrzeby szerokiej grupy odbiorców, wkracza w naszą codzienność – także do łazienek.

Dzieje się tak, ponieważ z udogodnień tych w którymś momencie swego życia korzysta bardzo duża część społeczeństwa: seniorzy, osoby po urazach, kobiety ciężarne i małe dzieci, a także niepełnosprawni. Mimo tak dużej popularności produktów zwiększających bezpieczeństwo w łazience, ich wygląd do tej pory stawiano na drugim miejscu. Osoby, które przywiązują dużą wagę do aranżacji mieszkania, musiały zaakceptować konieczność zamontowania białych uchwytów i poręczy o standardowym kształcie. Architekci przyznają, że większość produktów zwiększających bezpieczeństwo w łazience jest nieatrakcyjna wizualnie lub wręcz stygmatyzująca. Dlatego firma Deante skoncentrowała się na połączeniu bezpieczeństwa z designem.

Zmiany mogą nas spotkać na każdym kroku, bez znaczenia w jakim wieku jesteśmy i jaki tryb życia prowadzimy. Poszukiwaliśmy więc rozwiązań, które będą dogodne dla każdego oraz odpowiednie do każdej łazienki — mówi Ada Sadura-Williams, Product Manager w Deante. — Celem naszych działań stało się wprowadzenie na rynek produktów, które eliminują stygmatyzację niedoskonałości ludzkiego ciała, dysfunkcji, utrudnień.

Jednym z charakterystycznych produktów Vital jest stabilna poręcz ścienna służąca jednocześnie jako wieszak na ręcznik. Poręcz jest wytrzymała na duże obciążenie, a jednocześnie jej rola jest zamaskowana przed osobami postronnymi, np. gośćmi. Wykonana jest z wysokiej jakości polerowanej stali. Neutralny kolor dobrze komponuje się z urządzonymi już wnętrzami, a montaż jest prosty i możliwy w już zaaranżowanym wnętrzu. System niewidocznych mocowań powoduje, że linia poręczy jest jednolita i nie zaburzają jej nieestetyczne dodatki w postaci śrub montażowych.

Inne produkty Vital mające podwójne zastosowanie to np. zestaw natryskowy, którego drążek pełni jednocześnie funkcję stabilnej poręczy, czy uchwyt przyścienny z miejscem na papier toaletowy. Elementy te dobrze komponują się z aranżacją łazienki i nie dominują w niej. Wszystkie wyróżniają się doskonałą jakością i gładkim wykończeniem.

Całą kolekcja produktów Vital obejmuje stabilne uchwyty, wygodne siedziska, funkcjonalną ceramikę, baterie z wydłużoną dźwignią i natryski. Można ją zobaczyć na www.deante.pl/vital .

  VITAL uchwyt stalowy przyścienny
z miejscem na ręcznik
NIV 041H
Stal nierdzewna, polerowana
Niewidoczny system mocowań
Udźwig do 150 kg
Sugerowana cena brutto: 329 zł
  VITAL uchwyt stalowy przyścienny
z miejscem na papier
NIV 041F
Stal nierdzewna, polerowana
Możliwość montażu w różnych pozycjach
Niewidoczny system mocowań
Udźwig do 150 kg
Sugerowana cena brutto: 329 zł
   
VITAL uchwyt stalowy przyścienny
w kształcie podkowy NIV 042G
Stal nierdzewna, polerowana
Możliwość montażu w różnych pozycjach oraz w sąsiedztwie baterii podtynkowej
Niewidoczny system mocowań
Udźwig do 150 kg
Sugerowana cena brutto: 329 zł
   
VITAL zestaw natryskowy
NIV 051K
Drążek stalowy pełniący funkcję uchwytu
Słuchawka, na której nie ślizgają się ręce
Duży przełącznik funkcji
Regulowana wysokość mocowania słuchawki
Niewidoczny system mocowań
Udźwig do 100 kg
Sugerowana cena brutto: 259 zł
   
VITAL siedzisko przyścienne
NIV 451P
Składane, w kolorze drewna
Niewidoczny system mocowań
Udźwig do 130 kg
Sugerowana cena brutto: 449 zł
 
 
VITAL baterie z dźwignią typu Clinic
BDS 021C umywalkowa
BDS 050C umywalkowa ścienna
BDS 060C zlewozmywakowa
Łatwe otwieranie i zamykanie wypływu wody dzięki wydłużonej dźwigni
Sugerowana cena brutto: od 219 zł

Deante (PRESS BOX)