„Dzieciaki gotują!” w MediaMarkt w Przemyślu

Już 27-28 maja w przemyskim MediaMarkt odbędzie się wielki finał międzyszkolnego, prozdrowotnego konkursu „Dzieciaki gotują!”. W kulinarne szranki stanie 21 uczniów wyłonionych w szkolnych eliminacjach. Dla wszystkich uczestników finałowego starcia MediaMarkt przygotował atrakcyjne nagrody.

– Pomysł na akcję zrodził się po sukcesie ubiegłorocznego konkursu gotowania, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 15 w Przemyślu przy naszej współpracy – mówi Tomasz Zając, Dyrektor MediaMarkt w Przemyślu. – Wtedy też postanowiliśmy wspólnie z panem dyrektorem Arturem Mykitą rozszerzyć akcję, zapraszając do udziału również inne szkoły z Przemyśla. W ten sposób powstał międzyszkolny konkurs dla uczniów klas III.

Ideą konkursu jest promowanie właściwego sposobu odżywiania się, doskonalenie umiejętności przygotowywania zdrowych dań oraz zachęcanie uczniów do rozwijania kulinarnych pasji.

Od marca w przemyskich szkołach trwały eliminacje, które zakończyły się 15 maja. W ich wyniku każda ze szkół wyłoniła trzech najlepszych kucharzy. Jesteśmy miło zaskoczeni tak ogromnym i pozytywnym odzewem ze strony szkół – mówi Tomasz Zając – Dyrekcjom, rodzicom i oczywiście dzieciom chciałbym gorąco podziękować za tak liczny udział i doskonałą współpracę.

Rozstrzygnięcie konkursu „Dzieciaki gotują!” odbędzie się w przemyskim MediaMarkt – 27 maja (w godz. 11-17) eliminacje do półfinału, a 28 maja (w godz. 13-16) eliminacje do finału i finał. Na uczestników czekają spore kulinarne wyzwania – będą mieli do przygotowania muffiny, zupę krem oraz rybną wariację. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają nagrody od MediaMarkt. Dodatkowo również szkoła zwycięzcy zostanie nagrodzona sprzętem elektronicznym od MediaMarkt. Na samego zwycięzcę czeka także staż w jednej z przemyskich restaturacji, a danie rybne według jego receptury zostanie okresowo wprowadzone do karty dań.

To nie jedyna akcja skierowana do dzieci, przygotowana przez MediaMarkt w Przemyślu. Sklep już wcześniej organizował projekty edukacyjne – ponad 1000 dzieci z lokalnych szkół i przedszkoli wzięło udział w autorskich warsztatach dotyczących korzystania z technologii na co dzień (w obszarach: Zdrowie, Bezpieczeństwo, Fotografia). Już wkrótce przemyski MediaMarkt zaprosi najmłodszych na kolejne warsztaty, poświęcone tematowi bezpiecznego i legalnego korzystania z zasobów internetowych.

MediaMarkt zgodnie z ideą „All business is local” bardzo aktywnie angażuje się w życie społeczności lokalnych – mówi Tomasz Zając, Dyrektor MediaMarkt w Przemyślu. – Wychodzimy poza wąsko pojmowaną rolę sklepu – chcemy być również przewodnikiem w tak szybko zmieniającym się świecie cyfrowych innowacji, pokazywać ich możliwości oraz uświadamiać, jak wiele przyjemności mogą one dostarczać w naszym codziennym życiu.

MediaMarkt
(press box)